Hubnutí

TOP čaje podporující hubnutí

Popíjení některých druhů čajů může být skvělý způsob, jak doplnit svá dietní omezení a cvičební režim. Čaj je nápoj extrémně silný. Dokonce může pomoci s některými zdravotními obtížemi. Mezi nejlepší čaje, které podporují hubnutí, patří zelený čaj, bílý čaj, čaj zázvorový, pu-erh, oolong, černý, rooibos nebo kurkumový.

Zelený čaj

Tento velmi oblíbený druh čaje obsahuje velké množství flavonoidů, kofein a antioxidanty, které stimulují náš metabolismus. Může tak pomoci zrychlit proces spalování tuků a podpoří tak úsilí o redukci hmotnosti. Musí se však konzumovat společně se zdravou stravou a vhodnými druhy pohybu.

Pu-erh

Účinky tohoto čaje pomáhají stimulovat enzymy a mohou tak pomoci zmenšit velikost tukových buněk v našem těle. To může přispět ke snížení hmotnosti.

Černý čaj

Tento čaj je asi nejběžnější, co se jeho konzumace týká. Obsahuje kofein a další sloučeniny, které stimulují náš metabolismus. Podpoří tak pasivní spalování tuků v našem těle.

čajové lístky

Oolong

Nacházejí se v něm katechiny a polyfenolické sloučeniny ve vyšším množství. Tyto látky mají schopnost metabolizovat tukové buňky. To znamená, že dochází k rychlejšímu spalování tuků. Kromě toho je popíjení tohoto druhu čaje spojováno se snižováním vysokého krevního tlaku.

Rooibos

Pomáhá potlačovat hormony, které spouštějí pocit hladu. Tím eliminuje přejídání. Následkem toho je hubnutí. Také pozitivně působí na krevní tlak a cholesterol. Tento fakt podpoří celkové zdraví.

Bílý čaj

Brání tělu vstřebávat tuky a zároveň zlepšuje jeho schopnost spalovat tuky, které konzumujeme. Je tedy ideální volbou jako nápoj při redukci hmotnosti.

Zázvorový čaj

Jedná se o nápoj, který je známý svými zahřívacími vlastnostmi. Také stimuluje metabolismus, podpoří krevní oběh a zvyšuje spalování tuků. Kromě toho zlepší příjem živin.

Kurkumový čaj

Kurkuma patří mezi nejsilnější druhy koření. Stimuluje metabolismus, zlepšuje trávení a povzbuzuje krevní oběh. To vše podpoří efektivnější metabolizaci tuků.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button