Spolupráce

Spotřebiče, které nesmí chybět při přípravě zdravého jídla!

Chcete jíst doma zdravěji? Základem je samozřejmě domácí příprava jídla, protože v restauraci nebo z mraženého polotovaru příliš zdraví nedostanete. A nikdy nebudete vědět, co se v jídle nachází. Abyste doma mohli jíst zdravě, potřebujete nejen kvalitní potraviny, ale také dobré spotřebiče. Poradíme vám, jaké kousky vám nesmí doma chybět. A ještě přidáme jeden bonus na konec.

Vaše kuchyně rozhodně nemusí být plná nejrůznějších spotřebičů, které použijete jen jednou za čas. Mnohem lepší je investovat do kousků, které budete využívat pravidelně. A samozřejmě nesmíte zapomenout na kvalitu, protože jedině tak vám vydrží doma doopravdy dlouho a budou pracovat spolehlivě. Co vám nesmí doma chybět, když si chcete užít chutné a zdravé jídlo?

Smoothie mixér

Ovocné nebo zeleninové koktejly jsou skvělým způsobem, jak si užít zdravou snídani nebo svačinu. Jakmile budete mít trochu hlad nebo budete potřebovat vitamínovou bombu, budete potřebovat smoothie mixér. Když si pořídíte stolní mixér, můžete ho využít také na polévky, omáčky, přípravu domácího hummusu nebo zmrzliny.

Šťávy jsou velmi zdravé a jednoduché

Ovocné a zeleninové šťávy neodmyslitelně patří ke zdravé stravě. Navíc s nimi můžete nádherně experimentovat a získat z plodů maximální množství živin, vitamínů a minerálů. Odšťavňovače dokáží získat živiny také z dužiny. Navíc nemusíte ovoce a zeleninu prakticky nijak krájet. Při výběru nového přístroje myslete hlavně na pár následujících bodů:

  • druhy zeleniny a ovoce, které budete lisovat,
  • kdy budete šťávu pít,
  • budete chtít vodové nebo husté šťávy,
  • jaké množství šťávy budete připravovat.

Oblíbené pokrmy bez tuku

Horkovzdušná fritéza je v posledních letech velmi oblíbená, protože v ní můžete připravit své oblíbené pokrmy bez použití nezdravého tuku. Řízky, karbanátky i hranolky si můžete připravit bez tuku a vytěžit mnohem lepší výsledky. Navíc nebudete muset stát u pánve s olejem a vaše kuchyně nebude plná mastných kapek od smažení.

Pomalé jídlo je vždy zdravější

Pomalý hrnec (tzv. slow cooker) je multifunkčním pomocníkem, se kterým si můžete připravit maso i zeleninu. Hovězí maso bude chutnat naprosto dokonale, když ho necháte vařit velmi pomalu v tomto hrnci. Navíc můžete dát do hrnce pokrm ráno a odpoledne nebo večer ho budete mít hotový, aniž byste u hrnce museli stát. Práce s ním je proto velmi jednoduchá a výsledek velmi chutný.

Zdravá svačina pro dospělé i pro děti

Tento spotřebič vás možná nikdy nenapadlo koupit, ale popkornovač je úžasnou možností, jak si doma užít domácí kino. Kromě toho má popcorn připravený bez tuku velmi nízké množství kalorií. Ve skutečnosti tam nejsou prakticky žádné. Můžete díky tomu večer mlsat bez výčitek a domácí popcorn si s radostí užijí také děti.

Zdroj náhledového obrázku: Proxima Studio / stock.adobe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button