Tiskové zprávy

Rekvalifikujte se!

Chybí vám v pracovním postupu dostatečné vzdělání? Tak si ho doplňte! Třeba na rekvalifikačním kurzu!

Máte po krk svého šéfa? Práce, kterou vykonáváte, vás nebaví? Nebo jste o ni přišli? Popřípadě v ní i spokojeni jste, ale brousíte si zuby na povýšení? Neklesejte na mysli. I vám se totiž může blýskat na lepší časy. Prostě si udělejte rekvalifikační kurz a začněte nanovo.

Práce musí bavit

Práce by, jak doporučují odborníci, neměla být pouhým prostředkem k výdělku, nýbrž také zdrojem vnitřního uspokojení. To je spolu s rodinným a partnerským zázemím zárukou životní spokojenosti, potažmo zdraví. Pokud tomu tak není, je na místě zasáhnout. Tak jako bychom zkrátka měli spát na posteli s kvalitním roštem a matrací, stejně tak bychom měli vykonávat povolání, které nás baví a naplňuje. Vždyť v něm trávíme třetinu dne. V podstatě stejnou dobu jako v té posteli.

Nebojte se!

Se změnou zaměstnání bývají spojeny obavy z poklesu příjmů. Hypotéka, auto na leasing, dětské kroužky, tábory, to všechno se samo nezaplatí. Nedovolte, aby vás tento strach ovládnul. A pak si ujasněte, co byste vůbec chtěli dělat. Nezalekněte se, pokud na tuto otázku nebudete mít hned odpověď. Zpočátku je normální nevědět. Možnosti každopádně v současné době jsou nepřeberné. Samozřejmě vezměte v potaz své dosažené vzdělání a schopnosti. Nebude mít smysl ucházet se o místo ve filharmonii, když neovládáte hru na hudební nástroj, že?

Doplňte si vzdělání

Na druhou stranu existuje spousta oborů, v nichž je možné si vzdělání doplnit. Velké možnosti v sobě skýtá rekvalifikace, tedy získání nové kvalifikace či rozšíření té stávající. Přehled velmi kvalitních rekvalifikačních kurzů najdete na stránkách rekvalifikacnikurzy.cz.

Nabídka rekvalifikačních kurzů

Absolvujete-li adekvátní rekvalifikační kurz, může se z vás stát mzdová účetní, daňový specialista či asistentka. Můžete se však stát specialistou na personalistiku i online marketing. Velmi vyhledávané jsou kurzy účetnictví a daňové evidence, mzdového účetnictví se základy personalistiky a klasického účetnictví – jednoduchého i podvojného. Celkem na výběr máte ze dvanácti kurzů. Některé je dokonce možné absolvovat online formou. V každém případě se jedná o obory, v nichž máte velkou šanci uspět. Především máme na mysli ty daňové. Daně se totiž budou platit pořád.

Kde probíhají?

Tyto kurzy navíc probíhají ve všech krajích napříč republikou. Nabízejí se rekvalifikační kurzy Brno, Praha, Plzeň, Karlovy Vary i rekvalifikační kurzy Ostrava. Zkrátka ale nepřijdou ani zájemci z Českých Budějovic, Bruntálu, Opavy, Šumperku, České Třebové, Ústí nad Labem, Liberce, Kolína a dalších měst.

Na kolik to vyjde?

Cena rekvalifikačních kurzů se pohybuje mezi deseti a dvanácti tisíci korunami. Jen tak pro obrázek, cena kurzu podvojného účetnictví je 9 990 Kč, kurz účetnictví a daňové evidence s využitím PC vyjde na 11 990 Kč.

Kurzy zdarma

V některých případech vám ale kurzovné uhradí úřad práce. Za splnění několika podmínek. V první řadě v něm musíte být vedeni jako uchazeči o zaměstnání. Zájemce o kurz musí disponovat odpovídajícími kvalifikačními předpoklady, ať již se jedná o příslušný stupeň vzdělání, popřípadě konkrétní dovednosti. Nutná je i zdravotní způsobilost a účelnost dané rekvalifikace, což znamená, že absolvent kurzu bude mít šanci získat zaměstnání.

Jak to probíhá?

Pokud všechny požadavky Úřadu práce splňujete, bude s vámi sepsána dohoda o rekvalifikaci. Poté kurz budete muset absolvovat. Pokud se tak bez udání vážného důvodu nestane či pokud odmítnete nastoupit do vhodného zaměstnání odpovídajícího vaší nové rekvalifikaci, budete nuceni veškeré náklady hradit sami. To se ale určitě nestane. Tak hodně štěstí!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button