KrásaZdraví

Recept: Zázračný zelený džus pro podporu vašeho metabolismu

Zelené šťávy jsou již pěknou řádku let hitem v jídelníčku po celém světě. I když je jejich barva nevábná, mají tyto nápoje ve skutečnosti velmi příjemnou chuť a pokud jsou dobře připraveny, tak i nespočet pozitivních účinků, mezi nimiž najdete například i spalování přebytečných tuků.

džusZelené nápoje bývají důvodem, proč se některé ženy dokážou udržet tak snadno fit. Tyto šťávy jsou z převážné části vyrobeny z ovoce s několika listy zeleniny. Výslednou zelenou barvu mají proto, že zelenina má velké množství barviva, ale konečnou chuť prakticky neovlivní.

Nápoje jsou často doporučovány lidem, kteří mají problémy s nadváhou, vysokým cholesterolem nebo nedostatkem energie. Pro jejich vysoký podíl železa si je oblíbili i lidé trpící anémií.

Zelená listová zelenina je již po dlouhou dobu umístěna v kategorii super jídel díky nízkým kaloriím a vysokému obsahu prospěšných živin. Bohužel bývá velká část těchto látek zničena během vaření, a proto je nejzdravější způsobem používání právě v čerstvé podobě. Málokdo z nás si ale rád pochutná na syrovém salátu z kapusty. Proto je nejlepším řešením z těchto surovin vyrábět nápoje, kde se jejich, ne moc oblíbená, chuť lehce ztratí.

Připravte si zelený nápoj:

Jeden z nejoblíbenější receptů v sobě obsahuje listy kapusty. Dají se ale použít i listy špenátu.

Na zelený džus budete potřebovat:

  • 5 velkých listů z kapusty
  • 1 oloupaný citrón
  • 1 větší oloupané a na jemno nakrájené jablko
  • 2,5 cm čerstvého zázvoru
  • několik lístků čerstvé máty

Postup:

džusVšechny ingredience nasypte do mixéru a zalijte asi 120 ml studené vody. Mixujeme do té doby, dokud nemáme hladkou směs, konzistencí připomínající džus. Vyzkoušejte ho a uvidíte, že chutná jako klasické ovocné šťávy.

Tento nápoj může nahradit svačinu, ale je vhodnou volbou i místo snídaně zvláště pro ty, kteří v dopoledních hodinách nechtějí nic jist, ale vědí, že musí nějakou energii doplnit, jelikož je to dobré pro jejich metabolismus.

Vyzkoušejte zelený nápoj i vy a oblečte se opět do svých starých oblíbených džínsů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button