Spolupráce

Proč se vyplatí vložit prostředky do investičního zlata

Investiční zlato představuje výhodnou investiční možnost prakticky za jakékoli situace nezávisle na ekonomických poměrech nebo politické situaci. Proč se vyplatí a jak investovat?

Značnou výhodou zlata je kromě jeho stability také to, že vlastnictví je anonymní a nezávislé. K přednostem tohoto kovu nesporně patří i skutečnost, že investiční zlato lze obchodovat bez DPH i daně ze zisku.

Investovat do zlata lze v různých formách. Optimálním řešením pro drobného investora mohou být zlaté slitky ve formě zlatých cihel. Vyrábějí se ze zlata ryzosti minimálně 999/1000. Ty jsou výhodné zejména za předpokladu, že hlavním kritériem je pro zájemce nízká pořizovací cena zlata.

Je nicméně nutné v tuzemských podmínkách upozornit na zásadní skutečnost. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Jaká je nabídka zlata v Česku

V České republice je tak dostupná relativně úzká nabídka zlatých slitků pocházejících především ze švýcarských rafinérií. Identické slitky se však navíc u různých obchodníků běžně prodávají za odlišné ceny. Cenové rozdíly napříč jednotlivými poskytovateli přitom mohou být i velmi výrazné a pohybovat se i kolem 10 %.

Český investor tak za investiční zlato ve výsledku zaplatí citelně více než investor z Rakouska či Německa za slitek o shodné hmotnosti. Pro takovýto postup přitom neexistuje logické opodstatnění. Je-li slitek skutečně stejný, vykazuje totožnou hmotnost i ryzost, pak by se v téže lokalitě měl prodávat za jednotnou cenu.

Pro budoucí investory z toho plyne ponaučení, že cena zlata na komoditní burze by pro ně neměla být jediným faktorem, který budou sledovat. I u menších slitků se vyplatí monitorovat rovněž ceny u jednotlivých prodejců.

Nákup je pak zapotřebí realizovat tam, kde se to z ekonomického hlediska vyplatí. Zároveň si pro pořízení investičního zlata vyberte prodejce, který již na trhu má tradici.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button