Babské radyHubnutíNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jak přirozeně snížit hladinu cholesterolu? Pomohou vám tyto tipy.

Strava s vysokým obsahem nasycených tuků vede často k vyššímu cholesterolu. Existuje ale i mnoho dalších důvodů, které zvyšují jeho hladinu. Řadí se mezi ně obezita, kouření, nedostatek fyzické aktivity, genetika, vysoký krevní tlak, onemocnění jater, stárnutí atd. Za normálních okolností je cholesterol v rovnováze, ale standardní západní strava, která obsahuje velké množství hydrogenovaných tuků, rafinovaných sacharidů a dalších nezdravých látek, vede k narušení této rovnováhy. Zde je několik tipů, jak přirozeně snížit hladinu cholesterolu.

Oves

Oves patří k nejlepším zdrojům rozpustné vlákniny, která blokuje schopnost těla absorbovat cholesterol. Pravidelná konzumace ovsa také pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu v krvi. Například konzumace ovsa s alespoň 3 gramy rozpustné vlákniny každý den může snížit hladinu LDL cholesterolu a celkového cholesterolu asi o 5 až 10 procent. Jíst oves však neznamená kupovat si sladké müsli tyčinky, ale zajít do obchodu pro obyčejné ovesné vločky a dochutit je třeba jen ovocem či medem.

Cibule

Cibule pomáhá snižovat špatný cholesterol a zvyšovat ten dobrý, a to zejména cibule červená. Pokud trpíte vysokou hladinou cholesterolu, přidejte jednu najemno nakrájenou cibuli a čtvrt lžičky pepře do hrnku podmáslí a pravidelně konzumujte.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je známý přírodní lék na cholesterol. Pomáhá snižovat hladinu triglyceridů a celkového cholesterolu. Rozmíchejte jednu čajovou lžičku organického jablečného octa ve sklenici čerstvé pomerančové šťávy a pijte dvakrát nebo třikrát denně nejméně po dobu jednoho až dvou měsíců.

Červené víno

Chcete-li přirozeně snížit hladinu cholesterolu v krvi, konzumujte víno z červených hroznů. Především některé odrůdy mohou výrazně hladinu cholesterolu snížit. Pravidelná konzumace červeného vína v menších dávkách také snižuje hladinu LDL cholesterolu.

Listová zelenina

Tmavá listová zelenina obsahuje vysoký podíl antioxidantů. Ty zpomalují proces stárnutí a udržují tepny pružné a zdravé. Zdravé tepny nehromadí cholesterol ani nezpůsobují sraženiny. Pravidelně konzumujte tmavou listovou zeleninu, jako je například špenát, kapusta nebo kadeřávek, protože obsahuje malé množství kalorií a poskytuje ochranu proti srdečnímu infarktu tím, že pomáhá tepnám proti hromadění cholesterolu.

Olivový olej

Možná jste už viděli mnoho reklam, které přísahají, že jejich olej pomůže udržet hladinu cholesterolu pod kontrolou. Věřili jste jim? Nejlepší olej při vysokém cholesterolu je olej olivový. Je plný mononenasycených kyselin, které snižují hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Zelený čaj

Zelený čaj je globálně známý pomocník při snižování tělesného tuku i hladiny cholesterolu. Obsahuje antioxidanty, které brání hladině LDL cholesterolu v růstu. Nejlepší je pít jej zředěný s vodou během celého dne.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button