Nezařazené

Překvapivá užití esenciálních olejů, která vám změní život

Mnoho lidí spojuje esenciální oleje především s aromaterapií. Ve skutečnosti mají poměrně široký rozsah možných aplikací.

Farma Zdraví pro vás shromáždila výběr důmyslných způsobů používání esenciálních olejů z pohodlí vašeho domova. Jsme si jisti, že po přečtení tohoto článku až do konce, si budete chtít koupit pár olejů i pro sebe.

Mátový esenciální olej uleví od bolesti

 • Pokud máte bolesti hlavy, přidejte několik kapek máty peprné ke svému krému a vmasírujte ho do svých spánků.
 • Pokud máte menstruační křeče, přidejte 2 kapky do čajových listů. Po pár minutách působení tyto lístky uvařte.
 • Bolestivé zuby lze ošetřit smícháním 2-3 kapek esenciálního oleje z máty peprné s rostlinným olejem. Aplikujte směs na bolavý zub pomocí bavlněné houby.

Tea tree olej pro čistou pleť

 • Jedná se o účinnou léčbu akné: smíchejte ricinový olej s olejem z lněného semínka (v poměru 1: 3), přidejte 2-3 kapky tea tree oleje a aplikujte na kůži. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, napařte pokožku horkým ručníkem a odstraňte pozůstatky oleje a černých teček z obličeje. Výsledek vás překvapí a inspiruje.
 • Chcete-li ošetřit plíseň nehtů, můžete na postižené místo aplikovat esenciální olej z čajovníku.
 • Opar na rtech může být léčen s použitím silné vrstvy krému smíchaného s 2-3 kapkami tea tree oleje.

Jasmínový esenciální pro hedvábné vlasy

 • Jasmín je jedním z nejsilnějších přírodních afrodiziak a vonné svíčky s jasmínovým olejem vytvoří romantickou atmosféru a zesílí vzájemnou přitažlivost.
 • Přidejte jasmínový olej k vašemu pravidelnému masážnímu oleji, aby vaše pokožka byla jemná a hladká.
 • Jasmínový olej vyživuje a zjemňuje vlasy. Přidejte 4-5 kapek oleje do šamponu nebo balzámu na vlasy a uvidíte překvapivý výsledek.

Jedlový esenciální olej pro čistou domácnost

 • Všechny vůně jehličnanů dokáží dokonale vyčistit a dezinfikovat vzduch doma. Naneste jedlový olej na bavlněnou kouli a nasajte ji do vysavače. Zatímco ho budete používat, váš domov se naplní příjemnou vůní.
 • Éterický olej z jedle dokáže odstranit nepříjemné zápachy. Stačí přidat několik kapek oleje do misky se solí a dát ji na páchnoucí místo.
 • Přidejte několik kapek jedlového oleje do mýdla, aby vaše talíře a nádobí zářili oslnivým leskem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button