Tiskové zprávy

Poradíme vám, jak si užít podzimní přírodu a radost z pohybu

Kdo chce mít dobrou fyzickou kondici, kdo se potřebuje zbavit napětí a škodlivého stresu, upevnit si tak své zdraví, ten by měl sportovat po celý rok. Je známou a vyzkoušenou věcí v praxi, že aktivní pohyb v kouzelné podzimní přírodě přináší nejen tělesnou, ale také mentální regeneraci a má dlouhodobé účinky na organismus člověka.

Každé sportování zbavuje člověka napětí a škodlivého stresu a přispívá k lepšímu zdraví. Pravidelný pohyb v přírodě podporuje nejen tělo, ale také mysl, paměť a kognitivní funkce mozku, díky vyplavení hormonů štěstí i zlepšuje náladu. Zvyšuje fyzickou kondici – podporuje kosti a klouby, zlepšuje dýchání a trávení. Utužuje zdraví a regeneruje celé tělo – přispívá k redukci hmotnosti, prodlužuje aktivní věk a zpomaluje procesy stárnutí, což jsou úžasné benefity. Proto i podzimní cyklistika má mezi sportovci stále více příznivců.

Pojeďte na podzimní cyklistické výlety, Slovensko je úžasné

Pokud jste milovníky poznávání nových míst, na podzimních cyklistických výletech spojte příjemné s užitečným. Ať už vlastníte běžné sportovní kolo, pánské nebo dámské trekové kolo, vydejte se na Slovensko a užijte si kouzelné babí léto v překrásné podzimní přírodě. Naše krásná země je zalesněná na téměř polovině své plochy a milovníkům cyklistiky nabízí mnoho sportovních možností, a to nejen ve Vysokých a Nízkých Tatrách, ale také v mnoha jiných regionech po celém Slovensku. A pokud dosud kolo nevlastníte, stačí navštívit prodej jízdních kol a poradit se s odborníky, jaký model je pro začátečníky nejvhodnější.

Podcenit bezpečnost se nevyplácí

Správný cyklista by měl před každým cyklistickým výletem zkontrolovat stav svého kola – pneumatiky, brzdy, zvonek, řetěz, pedály, výšku sedla a řídítek, čímž se vyhne nepříjemným problémům, které často končí i pádem – bezpečnost je na prvním místě. Stejně důležitá je i povinná výbava – přední, boční, zadní, odrazová světla a také doplňky na kolo – pumpa, zámek a nářadí. Aby se cyklista cítil při jízdě v bezpečí a mohl si tak jízdu náležitě užít, potřebuje i kvalitní brýle a přilbu. Ideální přilba by měla být co nejlehčí, ideálně s větracími otvory. Neméně důležité je také vhodné sportovní oblečení. Ideální cyklistické oblečení by mělo být z funkčních materiálů – polyamid, polyester, acryl a lycra. Co se vrchních svršků týká, ty mají být nepromokavé a dobře zateplené. Žádný cyklista by však neměl podcenit ani kvalitu obuvi. Sportovní obuv má být měkká a pohodlná, s neklouzavou podrážkou.

Slovensko – cyklistický ráj, vítejte u nás

Slovensko má ohromující přírodní scenérii a kvalitně vybudovanou síť cyklostezek. Stačí navštívit Horehroní, Liptov, Šariš, Spišskou Maguru, Pieniny, Turiec, Záhoří, Horní Nitru či jiné regiony. A navíc, v současnosti se pro cyklisty budují stále další cyklistické stezky, které propojí i jiné úseky Slovenska. Cyklistika patří k nejrozšířenějším sportovním aktivitám. Pohyb na čerstvém vzduchu v podzimní přírodě utuží zdraví – zvýší fyzickou kondici, skvěle vyvětrá hlavu a zlepší náladu.

Zdroj náhledového obrázku: dreamstime.com

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button