Babské radyZdraví

Pomoc z přírody na některé běžné zdravotní obtíže

Bylinné čaje mají celou řadu zdravotních výhod. Kromě toho jsou chutné a připravit si je můžeme velmi snadno. Pokud máte obavu, že nepoznáte v přírodě tu správnou bylinku, dají se pořídit i v celé řadě obchodů nebo lékáren.

Bolest žaludku, nevolnost

Dobrou volbou může být zázvorový, skořicový nebo mátový čaj. Zázvorový čaj je dobrý proti nevolnosti. Mátový čaj je vhodný pro děti, u kterých se objevuje noční bolest břicha. Skořicový čaj pomáhá proti celkovým zažívacím obtížím a také nás dokonale zahřeje.

Nespavost

Každý z nás to zažil, jsme unavení, ale naše mysl jednoduše nevypne a nenechá nás spát. Dobrý spánek můžeme podpořit bylinkovým čajem. Vyzkoušejte heřmánek, levanduli nebo meduňku. Tyto bylinky uklidní rozbouřenou mysl. K dostání jsou také různé noční bylinné směsi nebo směsi pro dobrý spánek.

Dobití energie

Potřebujete-li se ráno rychle probudit, vyzkoušejte čaj z rozmarýnu nebo máty peprné. Ta naši mysl probudí velmi rychle a nepodráždí náš žaludek. Rozmarýn zase funguje jako pomocník pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí.

Bolesti hlavy

Úlevu od bolesti hlavy přinese skořicový a levandulový čaj nebo čaj připravený z citronové trávy. Skořice obsahuje mangan a železo, ty pomáhají potlačit bolest. Levandule je bylinka známá pro své uklidňující účinky. Dobře reaguje na napětí a stres, které mohou být příčinou bolestí hlavy. Čaj z citronové trávy je dobrou volbou v případě, že bolest hlavy je jednou z příčin úzkostných stavů.

Škrábání a bolest v krku

Objeví-li se u vás tyto zdravotní obtíže, dobře udělá citronový čaj s medem. Citron zbavuje hlenů, které se hromadí v krku a med má účinky antibakteriální.

Neustávající kašel

Zklidnění nabízí čaj připravený z tymiánu. Uleví podrážděným průduškám a zmírní bolest v krku, kterou způsobuje neustávající kašel.

Zažívací obtíže

Od zažívacích obtíží uleví fenykl a med. Fenykl má příjemnou nasládlou chuť a smíchaný s medem je dokonalým pomocníkem proti zažívacím obtížím a pálení žáhy. Postačí rozdrtit semínka fenyklu, zalít vodou a nechat vylouhovat po dobu pěti minut. Následně přelijeme přes jemné sítko a přidáme trochu medu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button