Spolupráce

Objevte sílu tělového peelingu: Na co skutečně pomáhá?

Toužíte po zářivé a jemně hladké pokožce? Zařaďte do své beauty rutiny tělový peeling. Drobná zrníčka dokážou odstranit z vaší kůže i ty nejmenší nečistoty, zároveň ji příjemně zvláční a prokrví. S čím vám může tělový peeling pomoct a jak jej správně aplikovat?

Proč používat tělový peeling?

Důvodů, proč používat tělový peeling je mnoho, ale jedním z těch stěžejních je, že dokáže odstranit odumřelé kožní buňky. Díky tomu pokožka pak následně lépe vstřebává další péči. Po aplikaci peelingu je pak pokožka příjemně jemná a hladká. Peeling vám také pomůže s přípravou pokožky před nanesením samoopalovacího krému. Ten posléze na kůži daleko lépe chytne. V neposlední řadě vám může být skvělým pomocníkem v boji proti celulitidě a striím.

Složení tělového peelingu

Složení tělového peelingu není žádnou vědou, a dokonce si jej můžete sami vyrobit doma. Peeling obsahuje především tzv. exfoliační částice neboli drobná zrníčka, která pomáhají s prokrvováním a odstraňováním odumřelé kůže. Nejčastěji se používá klasický nebo třtinový cukr, himalájská sůl nebo rozemletá kávová zrna. Ta jsou pro pokožku obzvlášť prospěšná, jelikož obsahují kofein, který stimuluje cirkulaci krve a zlepšuje pružnost pokožky.

Další podstatnou složkou peelingu je olej. Ve složení se pak setkáte například s kokosovým olejem, který krásně hydratuje a vyživuje suchou pokožku. Mezi další blahodárné ingredience peelingu se řadí med, a to především díky svým hojícím a zklidňujícím účinkům.

Jak používat tělový peeling

Tělový peeling nanášejte ideálně ve sprše. Nejprve se opláchněte vodou a poté dlaněmi naneste peeling na jednotlivé části těla. Následně jím jemně mněte pokožku tak, abyste odstranili veškeré nečistoty. Můžete si také pomoci speciální žínkou. Na závěr celé tělo důkladně opláchněte. Po osušení také nezapomeňte tělo příjemně rozmazlit a hydratovat tělovým mlékem nebo máslem. Jinak vám hrozí, že bude pokožka zbytečně vysušená.

Zdroj náhledového obrázku: Shutterstock

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button