Hubnutí

Nejlepší recept na hubnutí? 500 ml vody před každým jídlem

Dostatečná hydratace organismu prostřednictvím dodržování pitného režimu je pro naše tělo nepostradatelná. Čím více vašemu tělu dodáváte tekutiny, tím lépe se cítí, pleť je pružnější a zlepšuje se i činnost orgánů. Dostatečné množství vody je nejen všeobecně zdravé, ale je i důležitým spojencem v boji s nadváhou.

Ve Velké Británii byl proveden výzkum, podle kterého vám 500 ml vody, vypité před každým jídlem, pomůže účinně zhubnout.

Seznamte se s výsledky

water-978661_960_720Výzkumu se zúčastnilo 84 obézních dospělých a výzkum trval po dobu 12 týdnů. Každý ze zúčastněných byl poučen, jak by se měl stravovat, co jíst a jak zvýšit svou fyzickou aktivitu. Dospělí byli rozděleni do dvou skupin. 42 z nich pilo před jídlem 500 ml vody a druhá polovina lidí tento zvyk nedodržovala a pila vodu jako běžný člověk v průběhu dne. Výsledky byly ohromující. Lidé, kteří pili půl litru vody před hlavními jídly, ztratili za první týden 1,3 kg ze své váhy a celkově hubli rychleji než druhá skupina.

Za dobu 12 týdnů ztratili 4,3 kg a to jen díky tomu, že před hlavními jídly pili dostatek vody. Jde o to, že díky vodě získáte částečný pocit nasycení. Navíc je vaše tělo dostatečně hydratované a nesnaží se tekutinu hledat v potravinách.

Kolik vody by vaše tělo mělo přijímat?

Pro zachování vašeho zdraví je nutné udržovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin. Optimálně bychom měli během dne vypít 2-3 litry tekutin. Máme-li zvýšenou pohybovou aktivitu či právě probíhá léto, příjem tekutin vždy zvyšujeme. Pokud chcete zjistit zda přijímáte dostatečné množství tekutin, sledujte zbarvení moči, které je pro vás impulsem pro větší příjem vody. Čím je tmavší, tím je příjem tekutin menší a měli byste ho zvýšit.

Pijte dostatek vody a nekalorických nápojů, které nejenže přispívají vašemu zdraví, ale pomáhají vám zhubnout přebytečná kila.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Před jidlem, při jídle a po jídle se ale nesmí pít .Ta voda odplaví ze žaludku a trávicího systému ty trávicí enzymy, které se chystají trávit a pak následují problémy se zažíváním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button