Spolupráce

Najděte ty nejlepší baterie do sluchadel

Jak dlouho vydrží naslouchátko bez výměny baterie? To záleží nejen na kvalitě samotného přístroje, ale také právě na baterii. Baterií je celá řada, jsou levné, a tak si většina lidí koupí prostě ty, co jim přijdou pod ruku. Co kdybyste provedli průzkum a vyzkoušeli, která značka baterií vám vydrží nejdéle?

Baterie do sluchadel musí být 100% spolehlivé, ostatně zajišťují jeden ze smyslů. Právě proto se používají Zinc-Air (zinkovzduchové) baterie, na něž je spolehnutí. Do naslouchátek a kochleárních implantátů se používají tyto baterie o různých velikostech. Obvykle se označují barvami a čísly:

  • velikost 10 (žlutá),
  • velikost 13 (oranžová),
  • velikost 312 (hnědá),
  • velikost 675 (modrá).

velikost baterií

Dle typu sluchadla tedy víte, jakou velikost potřebujete. Jenže od jakého výrobce ji pořídit?

Proč je mezi bateriemi rozdíl?

Nejde pouze o to, že by každý výrobce dělal baterie jiné kvality. Záleží také na tom, jak sluchadlo používáte. Každý uživatel je zvyklý na něco jiného. Někdo jej různě během dne a noci vypíná či zapíná, lidé také používají jinou hlasitost. Proto dvěma lidem se stejným sluchadlem baterie nikdy nevydrží stejně dlouhou dobu. A proto také každému lépe vyhovuje jiná baterie.

baterie

Objednejte si testovací sadu

Nejlepší, co můžete udělat, tedy je otestovat různé značky. V e-shopu Himalaj.cz si k tomu objednáte přímo testovací set. Obsahuje celkem 50 ks baterií 8 různých typů. Jedna baterie vás tedy vyjde na 12 Kč. V balení objevíte baterie Energizer, Ultrasonic, Panasonic, Rayovac Extra, Rayovac Peak Performance, Widex, Duracell a Siemens Signia.

Nezapomeňte si o testování vést podrobné záznamy. Udělejte si třeba tabulku, vždy si poznamenejte, kdy jste baterii do naslouchadla dali, a jak dlouho tam vydržela. Po tomhle testu už si budete kupovat pouze baterie, které vám dávají nejlepší výkon.

Zdroj náhledových obrázků: Himalaj

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button