Nezařazené

Místa, která zoufale potřebují častěji vyčistit

Pravděpodobně si myslíte, že toaletní mísa je to nejšpinavější místo, s kterým přicházíte do kontaktu dennodenně – to jste však na velikém omylu!

Nástroje každodenní potřeby povalující se v kuchyni, vaše auto a jiné lokace vaší domácnosti obsahují mnohonásobně více mikrobů než skromná toaleta.

Tím, že budete maniak na čistotu si můžete zhoršit imunitu, střevní zdraví a vystavíte se zvýšenému riziku alergií. Přesto však je dům zamořený mikroby stejně tak znepokojující. Více než 65 % případů nachlazení, 50 % všech případů průjmu a až 80 % onemocnění přenášených potravinami jsou chyceny v domácnosti – společné předměty pro domácnost jsou obvykle považovány za spouštěče.

Abyste se vyhnuli podobným nepříjemným následkům, ujistěte se, že následně zmíněná místa zařadíte do vaší čistící rutiny.

Utěrky a houbičky

Ty samotné předměty, které užíváte k čištění nádobí a hrnců mohou způsobit, že je naopak ještě více ušpiníte!

V jedné studii vědci zjistili, že na průměrnou kuchyňskou utěrku je jeden milión bakterií na tři čtvereční centimetry a na kuchyňské houbičce 10 miliónů na tři čtvereční centimetry … což je 200 000krát špinavější než toaletní sedátko!

Abyste se vyhnuli hromadění bakterií, umyjte vaše houbičky a kuchyňské utěrky každý druhý den za vysokých teplot. Houbičky můžete také na dvě minutky hodit do mikrovlnky, abyste se zbavili mikrobů. Nechte utěrky pokaždé uschnout mezi každým použitím, protože bakterie nemohou dlouho přežít na suchých látkách.

Prkénko na krájení

Běžné kuchyňské prkénko má okolo 200 % více fekálních bakterií než běžné záchodové prkýnko. Proto jsou velice důležité hygienické techniky přípravy jídla. Mějte dvě oddělená prkýnka pro maso a zeleninu a oplachujte je pečlivě horkou mýdlovou vodou mezi použitími.

Je lepší vybrat si plastové nebo dřevěné prkénko? Obě mohou být hygienická, pokud je pravidelně a pečlivě budete čistit a skladovat je podle instrukcí výrobce. Stará popraskaná prkénka jsou líhništěm pro všemožné mikroby, zatímco tvrdá dřevěná prkénka – jako z javoru – jsou mnohem odolnější na pukliny a řezné rýhy, ve kterých bych se mohly schovávat bakterie.

Důkladné čištění uvnitř ledniček, mikrovlnek, skříněk a jiných povrchů, které přicházejí do kontaktu s jídlem, je velice důležité, kvůli eliminaci hnusných bakterií.

Rohožka

Zatímco v boji s domácími alergeny může být životně důležitá rohožka (nebo dvě!), musí být pravidelně opláchnuta nebo nastříkána přírodním dezinfekčním prostředkem, aby vykonávala svou práci a zabíjela obrovské množství bakterií, namísto toho, aby je ubytovávala.

Studie dokonce zjistila, že téměř 96 % podešví obuvi má stopy koliformních bakterií – což zahrnuje fekální bakterie! Když tedy začnete zuřivě otírat boty o rohožku, mnoho z těchto bakterií tam i zůstane. Ještě horším případem je, když si boty neočistíte a zanesete tyto bakterie do domácnosti.

Mějte na paměti, že nesmíte nechat nákupní tašky položené na rohožce, zatímco v kapse lovíte klíče!

Kabelky

Ještě další každodenní předmět, který je zamořenější, než toaletní sedátko jsou dámské kabelky, zejména kožené druhy!

Asi třetina všech testovaných tašek obsahovala fekální bakterie – nejvíce výrazně na dně kabelky, ale také na rukojeti a na některých položkách uvnitř jako na kosmetických tubách, vizitkách a mincích.

Aby vaše tašky byly čisté, utřete je nebo je pravidelně umyjte a vyvarujte se jejich umístění na podlahu v koupelně nebo rohožku!

Kávovary

Ve stíracím testu kancelářských kávovarů bylo nalezeno více než 4 miliony kolonií škodlivých bakterií a bakterií typu E. coli, stafylokoků a streptokoků – byly nalezeny ve vodních nádržích, v komorách, v odtoku a v zásobníku více než poloviny testovaných přístrojů.

Dálkové ovládání

Dálková ovládání jsou používána všemi členy domácnosti – a mnohými hosty – přesto jsou zřídka, pokud vůbec, vyčištěny! Všechny ty prsty napadené bakteriemi přenášejí velké množství mikrobů s každým dotykem, ty se pak uhnízdí mezi tlačítky a vesele se začnou množit.

Až budete každý druhý týden čistit dálková ovládání, ujistěte se, že vyčistíte i všechny herní ovladače, které se nachází v blízkém okolí.

Mobily

Znepokojivě, zařízení, na kterých strávíte deset hodin denně mohou na sobě mít až desetkrát více bakterií, než nalezneme na záchodovém prkénku. Nikdo z nás by jistě nepřitiskl dobrovolně záchodové prkénko až k našemu obličeji (kromě těch náročných nocí plných alkoholu, i proto musíte udržovat váš záchod čistý! Nikdy nevíte, co se může přinahodit) a určitě byste se prkýnka nedotýkali po deset a více hodin. Přesto však to děláte s vašimi mobilními telefony. To stejné platí i pro laptopy, tablety a klávesnice. Každé z těchto zařízení by mělo být každý den pečlivě otřeno měkkým hadříkem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button