Babské radyJídlo a receptyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Pití vody s citronem a medem každé ráno vám přinese tyto zdravotní výhody

Pokud patříte mezi ty lidi, kteří by o sebe rádi více pečovali, ale kvůli dlouhé pracovní době, starostem o dům a děti na to nemají vždy tolik času, pak pro vás máme dobrou zprávu. Existují rychlé a snadné způsoby, jak o své zdraví pečovat. Každodenní pití vody s citronem a medem je jedním z nich. Zde jsou zdravotní výhody, které vám to přinese:

Krásná pleť

Chcete mít bezchybnou pleť? Medovo-citronový nápoj je jeden z nejlepších pomocníků na dosažení tohoto cíle – přirozeně a levně. Vitamin C z citronu buduje v těle kolagen, důležitou pojivovou tkáň, která udržuje pokožku pevnou a mladistvou. Med má mnoho látek, které pomáhají hydratovat pleť zevnitř.

Zdravé trávení

Zažívací problémy, jako je nadýmání, plynatost, pálení žáhy a zácpa jsou často chronické, ale můžete od nich svému tělu jednoduše ulevit právě každodenním pitím vody s citronem a medem. Citrony jsou bohaté na pektin, který působí jako jakási „pračka“ střev, povzbuzuje stolici a pomáhá tělu zbavit se odpadků a zefektivnit celý proces trávení.

Podpora srdce

Ischemická choroba srdeční je hlavní příčinou úmrtí na celém světě. Ale právě voda s citronem a medem může pomoci snížit rizika vzniku tohoto nebezpečného problému. Citrony i med jsou bohaté na draslík, který prokazatelně snižuje tlak, který je významným rizikovým faktorem pro srdeční infarkty. Také protizánětlivé a antioxidační vlastnosti tohoto nápoje pomáhají k ochraně srdečního svalu.

Rychlejší hubnutí

Pokud hledáte přirozený způsob, jak zhubnout, tento nápoj pro vás může být tím pravým. Voda s citronem bohatým na vlákninu vám pomůže potlačit chuť k jídlu. Také kyselina citronová je důležitou součástí Krebsova cyklu, při němž tělo mění potraviny na energii.

Nižší riziko chronických chorob

Mnoho výzkumů z posledních let prokázalo souvislost mezi kyselostí těla a rozvojem chronických onemocnění, jako je například cukrovka, problémy s klouby, a dokonce i některé formy rakoviny. Citrony pomáhají snižovat pH v těle právě díky tomu, že jsou sami dost kyselé a obsahují navíc mnoho minerálních látek, které pomáhají také regulovat kyselost.

Posílení imunitního systému

Nedostatek spánku, stres nebo jen špatné stravovací návyky mohou oslabovat váš imunitní systém. Dobrou zprávou je, že jeho poškození můžete opravit každodenním pitím tohoto nápoje. Vitamin C z citronu a minerály z medu přispívají k posílení imunity a usnadňují boj těla s bakteriemi a viry. Med má navíc přirozené antimikrobiální vlastnosti.

Nižší riziko infekce močových cest

Infekce močových cest je velmi bolestivá a může být dokonce i velmi nebezpečná, pokud se zkomplikuje. Obzvláště u žen může vzniknout chronický stav, který znamená nekonečné léčení antibiotiky. Voda s medem a citronem nabízí přírodní řešení tohoto problému, pokud ji pijete pravidelně. Med má přirozené antibakteriální vlastnosti, zatímco citronová šťáva mírně okyseluje moč a ztěžuje tak růst bakterií v močové trubici.

Detoxikace

Ve vzduchu, který dýcháme, v nápojích, které pijeme i v potravinách, které jíme, je obsažená široká škála toxinů. Přestože naše tělo má svou vlastní přirozenou obranyschopnost, není od věci ji občas podpořit. Citron zvyšuje funkci hlavního detoxikačního orgánu – jater a med má antimikrobiální a antiseptické účinky.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button