Tiskové zprávy

Kam na kolo do zahraničí?

Cyklistika se v jarních a letních měsících těší vysoké popularitě. A zatímco někdo dává přednost svižnějšímu tempu silničky, jiní milují pořádný zápřah na horském kole. Tak či tak, existuje hned několik zahraničních destinací, jež se dají považovat za cyklistický ráj. Které to jsou?

Itálie

Itálie by se rozhodně dala označit za cyklistickou Mekku. Zamilují si ji jak cyklisté, kteří stříhají jeden kilometr za druhým, tak i věční obdivovatelé panoramat. Jedno z nejvyhledávanějších míst jsou například Dolomity. Toto dechberoucí pohoří nabízí nejen překrásné výhledy, ale zejména velkou sportovní výzvu pro všechny, kteří se je pokusí zdolat. Abyste si mohli na Dolomity troufnout, potřebujete opravdu vynikající sportovní kondici. Přijdou si v nich na své tedy především vysoce zkušení cyklisté.

Pokud patříte spíše do skupiny klidnějších sportovců, pak vás jistě zaujmou cyklostezky v Jižním Tyrolsku. Tam si můžete aktivně odpočinout, ale nemusíte se hnát za lámáním štítů hor. Naopak si vychutnáte pohled na zelené pláně s pasoucími se kravami nebo objevíte kouzlo malebných vesniček.

Nizozemsko

Nizozemsko představuje jednu z nejvíce oblíbených zemí cyklistů. A není divu. Nizozemsko je totiž zemí placatou, a proto v něm zaplesá srdíčko každého cyklisty, který hledá pohodové vyjížďky. Na kopečky tam spíš nenarazíte, zato budete velmi často „zakopávat“ o větrné mlýny, pole s tulipány a o nejeden romantický výhled. Pokud byste ale i tak chtěli pokořit nějakou tu horu, vyrazte do Maastrichtu.

Do Nizozemska nemusíte jezdit pouze na klasický cyklovýlet. Holanďané totiž používají kolo jako běžný dopravní prostředek, a kam mohou, tam dojedou na kole. Proto můžete poznávat krásy Amsterodamu z cyklistického sedla.

TIP: Chcete si poctivě měřit ujeté kilometry? Pořiďte si chytré hodinky.

Mallorca

Španělský ostrov Mallorca je oblíbeným rájem cyklistů, a to především kvůli celoročně krásnému počasí. Tamní teploty se pohybují v rozmezí 15–25 stupňů. Mallorca je plná romantických vesniček, pomerančovníků, mandloní nebo sadů s olivovníky. Na Mallorce jsou navíc na davy cyklistů zvyklí, proto se můžete těšit na skvělé zázemí pro cyklisty. Co to v praxi znamená? Většina hotelů a penzionů má k dispozici úschovnu kol. Stejně tak narazíte na nemalé množství půjčoven kvalitních kol. Co se týče náročnosti terénu, na tomto ostrově si budou libovat jak milovníci rovného terénu, tak i vyznavači kopečků.

Zdroj obrázku: Unsplash

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button