Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

9 důvodů, proč konzumovat guavu

Jednou z výhod, které se nám v dnešní době nabízí, je dostupnost ovoce a zeleniny z jiných koutů světa. Guava je skvělý plod, který má obrovský potenciál ovlivňovat naše zdraví. Díky extrémně vysoké hladině vitamínů C, A a dalších živin, které obsahuje, je pro nás doslova ozdravnou bombou.

Proč je guava tak zdravá?

  1. Guava podporuje imunitu. Environmentální toxiny se šíří všude kolem nás, hladina vitamínu C, obsažená v guavě, nám pomůže s těmito toxiny bojovat.
  2. Guava je kromě toho vynikajícím zdrojem antioxidantů, pravidelná konzumace tohoto plodu nám pomůže neutralizovat volné radikály, které způsobují život ohrožující rakovinu.
  3. S onemocněním srdce dnes bojuje stále více osob. Jedná se o zabijáka číslo jedna, kterému podléhá stále více Evropanů i Američanů. Je proto velmi důležité, chránit své zdraví a guava je skvělou alternativou, která dokáže snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů. Guava má hypoglykemický účinek.
  4. Šťáva z guavy je také vynikající volbou pro diabetiky. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje příjem vlákniny.
  5. Pokud guavu přidáte do své zubní pasty, zbaví vás nebezpečného plaku, který může způsobit řadu zdravotních problémů, od bolesti zubů, až po oteklé dásně.
  6. Guava také dokáže zlepšit váš zrak. Zhoršené vidění je příznakem stárnutí a guava je konzervantem mládí. Obsahuje tolik vitamínu A, že dokáže minimalizovat šeroslepost a chrání buňky před poškozením sítnice.
  7. Naše špatná strava a životní prostředí s toxiny mohou poškodit naší kůži, která se stane nekvalitní a bude rychleji stárnout. Guava je účinným antioxidantem, který navíc dodá pružnost vaší pokožce.
  8. Přemnožení bakterií zase může vést až k průjmu, který vás udrží na toaletě celý den. To není nic příjemného a guava je právě tím plodem, který pomůže zpevnit vaší stolici. Navíc vás ochrání před dehydratací.
  9. Kromě toho podporuje funkci štítné žlázy. Obsahuje totiž potřebnou měď. Konzumujte guavu – vaše tělo vám jednou poděkuje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button