Spolupráce

Je káva zdravá? Zjistěte pravdu o tomto lahodném nápoji

Také si rádi dopřáváte šálek kvalitní kávy klidně i několikrát denně? Pijete ji pro radost, nikoliv jen kvůli náloži kofeinu? Pak by vás možná zajímalo, jak si káva stojí co se týče vlivů na vaše zdraví. Zjistěte, zda je káva zdravá a co s vaším tělem může udělat.

Kofein pomůže vaší psychice

Všichni známe účinky kofeinu – nabudí nás, podpoří soustředění a zabrání únavě. Kromě toho má ale kofein také pozitivní vliv na naši psychiku a náladu. Kofein způsobí mírné zvýšení tlaku, rozproudění krevního oběhu a vyburcuje vás k duševní čilosti i pozitivnějším naladění.

Díky kávě k vytoužené postavě

Kvalitní zrnková káva vám může být dobrým partnerem také při cestě za vysněnými mírami. Odvodňuje totiž, zrychluje metabolismus a potlačí i hlad. Dejte si ale pozor, abyste se nenechali zlákat přeslazenými kávovými nápoji plnými cukru a mléka či smetany – je jasné, že představují pořádnou nálož kalorií, která vaši redukci rozhodně nepodpoří.

Co káva a těhotenství?

Věcná debata, zda kávu mohou pít i těhotné ženy, by snad konečně mohla být jednoznačně rozuzlena. I zde platí, že jeden šálek denně nemůže uškodit. I pro ženy v očekávání může být tedy dárková káva skvělým překvapením, ale vždy je třeba hlídat si celkový příjem kofeinu, a to i z jiných zdrojů – například z kolových nápojů či čokolády.

Hrozí vám závislost?

Na kofeinu je možné si vytvořit závislost. Pokud ale budeme kávu konzumovat v rozumném množství, můžete naplno využít její benefity a vyhnout se potížím. Kofein má řadu pozitivních vlivů na naše tělo – předchází zácpám a pomáhá proti nízkému tlaku. Více než 5 šálků kávy denně už ale může vést k nespavosti či dalším zdravotním potížím. Více informací o výhodách i potenciálních rizicích konzumace kávy si přečtěte v článku Za šálkem pravdy: je káva zdravá? A nezapomeňte nakupovat kvalitní kávu, která si zachovává své skvělé vlastnosti. Vybírat můžete i zajímavé dárkové edice, které potěší každého.

Zdroj náhledové fotografie: coffeegarage.cz

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button