Tiskové zprávy

Jaký materiál peněženky je nejlepší?

Chystáte se vybírat novou peněženku? Dříve než vyrazíte do obchodu, je dobré zvážit, co vlastně přesně potřebujete, co se vám líbí, a především, jaký materiál zvolit. Jedná se o poměrně často opomíjený parametr, ale ve skutečnosti rozhoduje o tom, jak dlouho peněženka vydrží a jak vám bude sloužit.

Jaká je nabídka?

Peněženky se dnes nabízí skutečně v mnoha materiálových provedeních. Malé peněženky bývají často z tradiční kůže, ty větší se zase obvykle vyrábí z moderních materiálů, jako je netkaná textilie Tyvek, ale na trhu lez najít třeba i peněženky ze dřeva nebo kovu. Kromě toho jsou dnes populární i různé recyklované materiály.

Nejžádanější materiál

Asi nikoho nepřekvapí, že stále vévodí kůže. Je to elegantní volba, která navíc nabízí vysokou kvalitu. Dámská peněženka malá je v tomto provedení navíc za poměrně rozumnou cenu. U větších modelů už si hodně připlatíte, protože jde o exkluzivní materiál. Vždy ale záleží také na konkrétním typu kůže a jejím zpracování. Jde o odolný materiál, který má tradici a kouzlo, a rozhodně s ním nešlápnete vedle.

Další oblíbené materiály

Samozřejmě ne každý si kůži chce koupit nebo ji považuje za dobrou volbu. V takovém případě je ideální variantou syntetický materiál. Například polyester je skvělou náhradou kůže a tento materiál je u peněženek hojně užívaný. Jde totiž o materiál, který je také velmi flexibilní a perfektně imituje vlastnosti bavlny i kůže. Velká dámská peněženka v tomto provedení může být skvělou sázkou na jistotu.

Odolnost

Výše uvedené materiály bývají dobře odolné při klasickém používání, ale pokud jste dobrodruzi a vaši peněženku s sebou berete i kempovat nebo sjíždět řeku, pak je lepší zvolit odolnější plastový materiál s voděodolnou úpravou. Jen tak budete mít jistotu, že peněženka odolá i náročným vnějším podmínkám a ochrání všechny vaše cennosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button