Spolupráce

Jaké zdravotní obtíže lze řešit v lázních?

Bolí vás záda? Máte zažívací obtíže? Potýkáte se s onemocněním horních cest dýchacích a přemýšlíte, jak si ulevit? Možná i vás napadlo vydat se do lázní. Ale pomohou vám právě s tím vaším problémem? To záleží na tom, kam se vydáte. Každé lázně se zaměřují na něco jiného. Jak vybrat ty pravé?

Lázně jako oblíbený cíl našich cest

Léto je tady, spolu s ním nastal čas dovolených. Že tu svoji ještě nemáte vybranou a uvažujete, že byste ji strávili v lázních a spojili příjemné s užitečným? Odpočinuli byste si, načerpali nové síly, přitom udělali něco pro svoje zdraví. Proč ne? Nebudete jediní, do lázní se vypravuje celá řada z nás, jsou oblíbeným místem, kde trávíme volno.

Jak se do lázní dostat?

Do lázní vede hned několik cest. Kdo v nich chce strávit dovolenou, ten by si měl vybrat některý z pobytů na zkoušku, wellness pobyt nebo prodloužený víkend v lázních. Součástí je ubytování v některém z pěkných hotelů, procedury a pokud budete chtít, tak i stravování. Že byste se do lázní vypravili na delší dobu, a to kvůli zdravotním potížím? Zkuste se zeptat svého lékaře, zda náhodou nemáte nárok na lázně na pojišťovnu.

Ano, i taková možnost pořád existuje, a netýká se jen seniorů. O tom, zda do lázní můžete jet s tím, že váš pobyt i léčbu zcela nebo z části uhradí pojišťovna, ale rozhoduje hned několik věcí. Prvním krokem je návštěva vašeho obvodního lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci, který může na základě doporučení odborného lékaře vystavit návrh na lázně. V něm uvede, do jakých lázní navrhuje jet, i to, zda navrhuje komplexní léčbu na pojišťovnu, nebo tu příspěvkovou (pojišťovna hradí vyšetření a léčbu, zbytek vy sami).

Návrh následně lékař zašle na pojišťovnu, kde ho prostuduje revizní lékař, ten pak rozhodne, zda návrh schválí, zamítne, nebo třeba změní komplexní na příspěvkovou, či navrhne jiné místo.

Víte, že i lázně na měsíc si můžete sami zaplatit a jet tam jako samoplátce? Nebudete se muset obávat, že vás revizní lékař pošle do lázní, kam se vám ani trochu nechce, upravíte si sami i délku pobytu. Jen počítejte s tím, že na dobu pobytu v lázní budete muset čerpat volno v práci.

Lesní pramen

Jaké lázně si zvolit za svůj cíl?

Vybírat byste měli podle toho, jaké zdravotní neduhy chcete v lázních řešit. Nápovědou vám může být indikační seznam, kterým se řídí i lékaři, když vystavují návrh na lázně. Dalším parametrem pro vás může být i vzdálenost od vašeho bydliště, pomoci mohou ve výběru i následující řádky.

 • Pomoc s onkologickým onemocněním můžete hledat podle postiženého orgánu například ve Františkových Lázních, Mariánských Lázních, Karlových Varech. Luhačovicích, Karlově Studánce, Lázních Bělohrad, Lázních Libverda, Lázních Slatinice, Priessnitzových léčebných lázních Jeseník, Sirnatých Lázních Ostrožská Nová Ves, Velkých Losinách, Janských Lázních, Lázních Mšené, Poděbradech, Velichovkách, Lázních Kynžvart či v Schrotových léčebných lázních Lipová-lázně.
 • S nemocemi oběhového ústrojí se můžete vydat do mariánských Lázní, Klimkovic, Lázní Darkov, Poděbrad, Lázní Libverda, Františkových Lázní, Konstantinových Lázní, Luhačovic, Hodonína, Karlovy Studánky, Jáchymova, Ostrožské Nové Vsi, Velkých Losin nebo Slatinic.
 • Trápí vás nemoci trávicího ústrojí? Vypravte se do Mariánských Lázní, Luhačovic, Františkových Lázní, Karlových Varů nebo Lázní Kynžvart.
 • Nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, to je specialita kromě jiného Františkových Lázní, Klimkovic, Luhačovic, Mariánských Lázní, Poděbrad nebo Karlových Varů.
 • S nemocemi dýchacího ústrojí se vypravte do Mariánských Lázní, Luhačovic, Karlovy Studánky, Lázní Kynžvart, Luhačovic, Jeseníku, Janských Lázní nebo do Lipová-lázně.
 • Úlevu od nervových onemocnění můžete hledat ve Františkových Lázních, Klimkovicích, Třeboni, Hodoníně, Lednici, Luhačovicích, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Karlově Studánce, Velichovkách, Lázních Bělohrad, Poděbradech a na dalších místech.
 • S nemocemi pohybového ústrojí vám pomohou například Františkovy Lázně, Klimkovice, lázně v Třeboni, Hodoníně, Lázně Lednice, Luhačovice, Mariánské Lázně a další.
 • Na nemoci močového ústrojí jsou známé Mariánské Lázně díky mnoha pramenům, které tu vyvěrají a na močové ústrojí působí blahodárně, Lázně Kynžvart nebo Karlovy Vary.
 • Chcete řešit duševní poruchy? Pro vás jsou lázně Jeseník, Karlova Studánka nebo Lipová-lázně (Schrothovy léčebné lázně).
 • kožním onemocněním se můžete vydat do Lázní Bělohrad, Karlovy Studánky, Velkých Losin, Jeseníku, Lázní Kynžvart, Lázní Darkov, Slatinic, Jáchymova, Františkových lázní, Lipová-lázně nebo do Ostrožské Nové vsi.
 • Na nemoci gynekologické se specializují Františkovy Lázně, Klimkovice, Lázně Lednice, Lázně Darkov nebo Lázně Toušeň.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button