Tiskové zprávy

Jaké jsou účinky vitamínu K2 a v jaké formě ho nejlépe doplnit?

Znáte vitamín K2? Jde o látku, jejíž působení ovlivňuje důležité procesy v organismu. Stejně jako u jiných minerálů, i tady platí, že je dobré vědět, v jaké formě tento vitamín vybírat tak, aby účinky byly co možná nejlepší. V článku najdete doporučení na kvalitní vitamín K2 ve formě kapek a informaci o tom, jaká forma je lépe využitelná.

Účinky vitamínu K2

Vitamín K2 patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Jeho dostatečné množství si organismus získává ze stravy, ale někdy je na místě jeho doplnění ve formě přípravku. Dostatek vitamínu K2 dokáže aktivovat látky, které se podílení na správném metabolismu vápníku. To v praxi znamená podporu zdravých kostí nebo zubů. Zároveň je vápník využíván správným způsobem a brání se tak jeho nevhodnému ukládání například v cévách, ledvinách či v mozku. Svým působením podporuje vitamín K2 účinnost vitamínu D, který také hraje důležitou roli v metabolismu vápníku.

V jaké formě je vitamín K2 nejlépe vstřebatelný?

U vitamínu K2 je možné najít hned dvě jeho formy. V prvním případě jde o variantu MK4. Ta není tak dobře využitelná, takže takové doplňky stravy nejsou příliš účinné. Mnohem lepší vstřebatelnost a využitelnost nabídne vitamín K2 MK7. Právě v takové formě by měla být tato látka obsažena v kvalitním doplňku stravy.

Podle čeho vybírat kvalitní doplněk stravy?

Kvalitní doplněk stravy vybírejte například podle složení. Všímejte si, jestli neobsahuje zbytečná aditiva a přísady, které nejsou nezbytně nutné. V případě doplňku stravy vitamín K2 MK7 jsou hlavními složkami kvalitní MCT olej a právě vitamín K2 ve své nejlépe využitelné formě. Nic dalšího a žádná zbytečná aditiva navíc. Maximální kvalitu zajištuje pečlivé testování a kontrola od německé společnosti, aby šlo o co nejlepší přípravek.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button