Tiskové zprávy

Jak vybrat kvalitní glukometr a na co se zaměřit?

Každý člověk, který trpí cukrovkou, potřebuje kvalitní glukometr. Jeho výběr však nemusí být snadný, neboť na trhu je spousta možností, takže se člověk může v různých parametrech snadno ztratit.

Co glukometr umí?

Pomocí tohoto přístroje se měří hodnota cukru v krvi. Ta by se u zdravého člověka měla pohybovat v rozmezí 3,5-6,5 mmol/l. Jestliže jsou hodnoty vyšší než 7 mmol/l začíná se hovořit o cukrovce.

Glukometry s elektrochemickým stanovením využívají modernější metodu, kdy se hladina glukózy měří na základě vzniku kyseliny glukonové a peroxidu vodíku. Glukometry také využívají fotometrické stanovení glukózy, které pracuje s chemickou reakcí barevného produktu, jež dokáže absorbovat světelné záření.

Jak vybírat?

Zaměřte se především na to, aby byl glukometr co nejpřesnější. Ujistěte se, že maximální odchylka je 0,8 mmol/l. Ptejte se také na to, zda má přístroj certifikát, aby mohl být považován za zdravotní pomůcku. Nezapomeňte si zjistit rozsah měření a reakční dobu vyhodnocení výsledku. Méně důležité, ale ne nepodstatné, je také to, aby vám dobře padnul do ruky a měl dostatečně velký displej. Ptejte se také po typu baterie a nechte si ukázat, jak se vyměňují a jakou mívají výdrž.

Codefree přístroje vám ušetří spoustu práce

Toto označení znamená, že není nutné přístroj kódovat kódovacím čipem vždy, když rozbalíte nové balení testovacích proužků. Může se vyplatit také to, pokud jde glukometr připojit k počítači a stáhnout si naměřené hodnoty, které se mu ukládají do paměti. Může vám to pomoci při pravidelných lékařských kontrolách.

Na kolik vás vyjde?

Nárok na glukometr a diagnostické proužky má každý, kdo obdrží předpis od svého diabetologa. Úhrada těchto pomůcek je možná, pokud pacient splňuje daná kritéria a úhradu schválí i revizní lékař. Platí, že zdravotní pojišťovny přispívají na pořízení glukometrů do výše 1 000 Kč a pacient si o něj může zažádat jen 1x za 10 let.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button