Tiskové zprávy

Jak si správně vybírat podzimní a zimní sportovní oděvy

Pravidelné sportování nepochybně přináší do života spoustu pozitiv a skvělých výhod. Sportování upevňuje zdraví a přináší také radost z krásné přírody a volného pohybu. Vaší velkou výhodou bude, pokud budete sportovat ve dvou, zlepšíte si i mezilidské vztahy a posílíte disciplínu, která je při sportu také velmi důležitá. Spolehlivý tréninkový partner bude pro vás skvělou motivací, posune vaše sportovní výkony o stupeň výš.

Pro sportovce je velmi důležité mít dlouhodobé sportovní cíle, ale nelze zapomenou i na ty dílčí, které jsou také důležité, ale musí být reálné. Při sportování pečlivě plánujte, vyplatí se to, ohledně výsledků mějte přiměřená očekávání. Pravidelný pohyb v přírodě, to je ta pravá cesta ke zdraví, podporuje nejen fyzické tělo, ale také mysl, paměť a ostatní mozkové funkce, zbavuje člověka napětí a škodlivého stresu – jak se říká „ve zdravém těle zdravý duch.“ Pravidelný pohyb skvěle zvyšuje fyzickou kondici – podporuje kosti a klouby, zlepšuje dýchání a trávení, což pomáhá tělu k celkovému upevnění zdraví. Skvělým benefitem je, že zpomaluje procesy stárnutí a prodlužuje aktivní věk. Rozhodnete-li se věnovat letním nebo zimním sportům, tak oblečení nelze podcenit, oblečení je základním kamenem pro všechny druhy sportů. Nastal ten správný čas položit si otázku, podle jakých kritérií je dobré volit podzimní a zimní svršky?

Tři vrstvy oblečení nesmí chybět

Profesionální sportovci jasně doporučují, že v chladném počasí sportovec v exteriéru potřebuje tři vrstvy funkčního oblečení. První vrstvu tvoří spodní prádlo, druhá vrstva je tepelně izolační a třetí vytváří ochrannou bariéru před zimou, větrem a deštěm. Skvělým tipem na sportovní spodní prádlo, které vám můžeme vřele doporučit je funkční dětské termoprádlo a termoprádlo pro dospělé, které funguje jako tepelný izolant – dobře zadržuje teplo, ale je i prodyšné. Neméně důležitý je také výběr sportovních triček, která mají být také z funkčních materiálů. Vrchní outdoorové oděvy musí být teplé, větru a vodě odolné. Ideální pánská lyžařská bunda i dámská by měla být vybírána podle výhřevnosti, ale také podle odolnosti vůči větru a vodě. Hydroizolační vlastnosti zajistí membrána. Také dětské lyžařské kalhoty a kalhoty pro dospělé vybírejte podle výhřevnosti a nepromokavosti. Kvalitní membrána nepropustí k tělu vlhkost ani v případě, pokud sněží nebo mrholí. Když sportovní oblečení, tak z funkčních materiálu, to je jasná volba.

Nepodcenit doplňky se vyplatí

V chladném období nelze při sportování v exteriéru podcenit ani ochranu hlavy, rukou a nohou. Je vědecky dokázáno, že pokrývka hlavy zabrání tepelné ztrátě o 40 – 50 %, teplá čepice, která zahřeje nejen temeno hlavy, ale také uši a teplé rukavice jsou neodmyslitelnou součástí zimního sportovního oblečení. Pokud si budete vybírat rukavice, nezapomeňte vybrat správnou velikost, materiál a dbejte také na pocit pohodlí. Na výběr jsou buď prstové rukavice nebo palčáky, které mají být vždy o pár milimetrů větší, než je velikost rukou. Ideální zimní sportovní obuv má být pohodlná, teplá a zároveň vzdušná. Musí být však dostatečně pružná a nepromokavá, aby nohám poskytovala komfort v každém směru. Důležitá je nejen délka a šířka obuvi, ale také střih a materiál, ze kterého je vyrobena.

Zdroj obrázku: dreamstime.com

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button