Sinusitida, neboli zánět vedlejších dutin nosních, je stav, kdy onemocní sliznice zánětlivým charakterem. Obvykle je to způsobeno virovou infekcí a stav se často zlepší během dvou až třech týdnů.

Jedná se o malé dutiny, které jsou naplněné vzduchem za lícní kostí a čelem. Hlen, který se produkuje vedlejšími nosními dutinami se dostává do nosu přes malé kanálky. U zánětu vedlejších dutin nosních jsou tyto kanálky zablokované a oteklé.

vejce

První babskou radou je nahřívat vedlejší dutiny nosní, aby se hlen uvolnil. Možná znáte „horské sluníčko“ a co možná hůře i nosní punkci, ale zkuste ještě tento malý trik s vařeným vejcem. Vydrží hodně dlouho horké a navíc je okamžitým řešením, protože ho každý máme doma!

Budete potřebovat:

  • 1 uvařené vejce
  • bavlněný ručník

Postup:

vejceKdyž se vajíčko uvaří, neodstraňujte skořápku a dokud je ještě horké, zabalte ho menšího bavlněného ručníku a položte na čelo (oblast mezi očima). Vejce na čele mějte do doby, než vychladne. Nejdůležitější je, aby bylo vajíčko, co možná nejteplejší, aby neztrácelo své léčebné účinky.

 

Vejce po proceduře můžete oloupat a sníst. Je to taková malá odměna za to, že jste s ním na čele vydrželi tak dlouho. Tento postup je potřeba dělat každý den, dokud bolest neustoupí. U některých lidí bolest zmizí už po druhém ošetření, ale dejte pozor na recidivy.

Čtěte:  8 potravin, které maximalizují výsledky vašeho cvičení

ZANECHAT ODPOVĚĎ