Jídlo a recepty

Jak dlouho vařit vejce?

Mnoho kuchařů vám řekne, že uvaření dokonalého vajíčka může být ta nejtěžší věc na světě. Jednou je žloutek příliš suchý, jindy není zase bílek či žloutek správně uvařený.

Je to proto, že vejce potřebuje dvě různé teploty, jelikož žloutek a bílek mají naprosto odlišnou strukturu. Bílek potřebuje teplotu kolem 80 °C, aby byl dokonale vařený, zatímco žloutek potřebuje 70 °C.

vajíčka

Jeden z kuchařů dostal nápad, jak dokonale uvařit vejce. Dal několik vajíček do převařené vody na dobu půl minuty a přidal několik kostek ledu, aby se snížila teplota. Potom každou druhou minutu vytáhl vajíčko jedno po druhém z vody. Díky tomu zjistil, kolik minut se musí vařit vejce, aby bylo opravdu dokonalé. Bohužel několik kostek ledu je velmi nepřesný návod, proto nabízíme lepší řešení.

Jak dlouho vařit vejce natvrdo?

Pro uvaření vejce natvrdo stačí vejce ve vodě přivést k varu, vařit zhruba 1-2 minuty, vypnout zdroj tepla a nechat pod pokličkou dojít zhruba 8 minut.  Vejce bude uvařené a bude vás to stát mnohem méně energie.

Jak dlouho vařit vejce naměkko?

Vejce naměkko má stejný začátek jako vejce natvrdo. Chvíli vařte a nechte dojít přibližně 3-5 minuty. Doba se liší hlavně podle velikosti vajec, proto se nenechte odradit prvním neúspěchem a zkoušejte to znovu. Hračičkové mohou vejce změřit a postupně dojít k optimální době. Narozdíl od vajec natvrdo je důležité následně vejce z teplé vody vyjmout, aby se dále nevařila. Alternativně můžete vyzkoušet vejce vložit až do vroucí vody, aby byly podmínky vždy stejné. Vejce ale mohou být náchylnější k prasknutí.

Jak dlouho vařit vejce na hniličku?

Trošku déle než vejce naměkko. Časem to jistě vychytáte.

Jak dlouho vařit křepelčí vejce?

Křepelčí vejce jsou mnohem menší a stačí jim zhruba 3-4 minuty, aby byla natvrdo.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button