Mnoho lidí trápí nadýmání. Mít břicho jako balon není výsadou pouze obžerství nebo milovníků piva. Je však pravda, že těžké jídlo vám nepřidá.

Jaké jsou příčiny nafouklého břicha?

V prvé řadě je to známka toho, že nepijete dostatek vody. Ruku na srdce – že je to pravda? A právě z tohoto důvodu jste dehydratovaní a nafouknutí. Také alkohol a kávu je třeba vykompenzovat dalšími šesti až osmi sklenicemi vody. Pokud trpí tělo nedostatkem vody, dochází k zadržování vody a k syndromu nafouklého břicha. Pijte proto hodně vody.

žaludkuZácpa je další důvodem. Jednoduše máte problém vyprázdnit se a naplňuje se vám břicho. Je třeba přidat do stravy více vlákniny, protože plyny, které přirozeně unikají ven, jsou uvězněny za výkaly, které se nemohou vyloučit z těla. Vlákninu konzumujte postupně, celozrnné pečivo namísto bílého chleba a jezte více semínek.

Také stres má na svědomí problémy s nadýmáním. Mozek tak brání trávicímu systému pracovat správně. To s sebou přináší nejen zácpu, ale také bolesti žaludku.

Jíte příliš rychle? Zaděláváte si na problémy se žaludkem! Na jídlo je třeba mít čas, pomalu žvýkat i polykat – v opačném případě budete trpět problémem, který zde řešíme. A to přece nechcete..nehltejte a jezte malé porce.

Sacharidy jsou kontroverzním problémem z více důvodů. Nafouklý vzhled jejich konzumenta je jedním z hlavních důvodů, proč se jich vzdát. Vylučte cukr, alkohol a nahraďte jej zeleninou a ovocem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ