Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jak se zbavit nafouklého žaludku

Mnoho lidí trápí nadýmání. Mít břicho jako balon není výsadou pouze obžerství nebo milovníků piva. Je však pravda, že těžké jídlo vám nepřidá.

Jaké jsou příčiny nafouklého břicha?

V prvé řadě je to známka toho, že nepijete dostatek vody. Ruku na srdce – že je to pravda? A právě z tohoto důvodu jste dehydratovaní a nafouknutí. Také alkohol a kávu je třeba vykompenzovat dalšími šesti až osmi sklenicemi vody. Pokud trpí tělo nedostatkem vody, dochází k zadržování vody a k syndromu nafouklého břicha. Pijte proto hodně vody.

žaludkuZácpa je další důvodem. Jednoduše máte problém vyprázdnit se a naplňuje se vám břicho. Je třeba přidat do stravy více vlákniny, protože plyny, které přirozeně unikají ven, jsou uvězněny za výkaly, které se nemohou vyloučit z těla. Vlákninu konzumujte postupně, celozrnné pečivo namísto bílého chleba a jezte více semínek.

Také stres má na svědomí problémy s nadýmáním. Mozek tak brání trávicímu systému pracovat správně. To s sebou přináší nejen zácpu, ale také bolesti žaludku.

Jíte příliš rychle? Zaděláváte si na problémy se žaludkem! Na jídlo je třeba mít čas, pomalu žvýkat i polykat – v opačném případě budete trpět problémem, který zde řešíme. A to přece nechcete..nehltejte a jezte malé porce.

Sacharidy jsou kontroverzním problémem z více důvodů. Nafouklý vzhled jejich konzumenta je jedním z hlavních důvodů, proč se jich vzdát. Vylučte cukr, alkohol a nahraďte jej zeleninou a ovocem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button