Zdraví

Houba candida a její příznaky

Tato houba se nachází v našich střevech, ale i ústech. Zajímavostí je, že jde o tělu prospěšnou houbu, která se však nesmí přemnožit, jinak má opačné účinky.

Pojďme si tedy říct, co dělat proti tomu, aby se nepřemnožila.

V první řadě je důležité vyhnout se sacharidům, které nejsou prospěšné, ba právě naopak mohou za obezitu, ke které se nechce dobrat nikdo. Právě díky konzumaci sacharidů dochází k přebujení hub z názvem candida. Proto se cukru vyhýbejte.

Dalším faktorem vzniku a přehnaného bujení candidy je alkohol, antikoncepční pilulky, ale také zelenina. Opomenout však nejde také psychiku a sní spojený stres, jenž je spouštěčem každé nemoci. Přidejme rovněž antibiotika a máme zaděláno na candidu v enormním množství.

Jak tuto houbu poznáme? Příznaky jsou zjevné; jde zejména o plísňovou infekci na nehtech a nohách. Dále je to chronická únava, zažívací problémy, nadýmání, zácpa anebo průjem. K dalším příznakům této houby patří i onemocnění štítné žlázy, revmatoidní artritida, lupenka, roztroušená skleróza a poruchy kognitivního vnímání. U žen se pak jedná o příčinu vaginálních infekcí, ale i vaginálního či rektálního svědění, případně svědění uší. Dále jsou to sezónní alergie, potřeba konzumace cukru a sacharidů.

Zda máte v těle houby candida, zjistíte za pomocí testu. Následná léčba se pak soustředí na úpravu výše hladiny těchto hub v tlustém střevě a žaludku. Eliminace candidy počíná u stravy a vyloučení výše uvedeného cukru, který candidu živí. Ruku v ruce s cukrem je však také důležité vyloučení mouky, brambor, fazolí, těstovin, ale i ovoce, jež obsahuje svůj přírodní cukr. Naopak výborné je užití oleje z divokého oregana a kokosového oleje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button