Tiskové zprávy

Hodí se přírodní kosmetika skutečně pro každého?

O ohleduplnosti k životnímu prostředí, udržitelnosti a zdravém životním stylu se hovoří stále více. Není tedy divu, že tento trend má velký dopad také na kosmetický průmysl. Právě přírodní kosmetika je stále častěji skloňovaným tématem. Co ale skutečně obsahuje a je vhodná pro každého?

Je to skutečně přírodní?

Naše kůže se do značné míry umí starat sama o sebe i bez použití dalších látek. Proto skutečně není vhodné pleť zbytečně zatěžovat chemikáliemi a umělými látkami. Je však v tomto případě přírodní kosmetika spolehlivým řešením? Ne vždy. Faktem totiž je, že taková kosmetika klidně může obsahovat i syntetické látky. Přesnou definici, co je přírodní kosmetika a kolik přírodních složek by měla obsahovat, totiž nikde nenajdete. Mnozí výrobci tedy velmi „šalamounsky“ tvrdí, že je jejich kosmetika přírodní, byť by obsahovala třeba jen nepatrné množství přírodních složek. Proto je důležité zaměřit se na značky, které deklarují procentuální zastoupení přírodních složek a jsou ve složení produktů transparentní.

Hodí se skutečně pro každého?

Přírodní kosmetiku může používat kdokoliv. Překážkou může samozřejmě být alergie na některou složku, jako je například levandule, olivy apod. Dále se jako u každé jiné kosmetiky může stát, že vám produkt prostě nesedne. Především je však třeba zdůraznit, že přechod na skutečně přírodní kosmetiku může znamenat i to, že může mít mírně jiné vlastnosti, než na co jste zvyklí. Typické je, že například méně pění nebo voní. Mnozí to pak hodnotí jako nižší kvalitu, když ve skutečnosti taková kosmetika spíše obsahuje méně syntetických látek, které se používají k zvýraznění vlastností produktů, ale škodí přírodě i vám.

Neplýtvejte

Pokud jste doposud používali běžnou kosmetiku a chcete přejít na tu přírodní, neznamená to, že byste měli všechno hned vyhodit do koše a koupit nové produkty. To by bylo zcela v rozporu s ekologickým přístupem a udržitelností. Obměňujte produkty postupně, a i když nenajdete produkt zcela přírodní, zkuste si vybrat aspoň ten s největším podílem přírodních složek. Širokou nabídku kvalitní a osvědčené přírodní kosmetiky najdete na www.biooo.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button