Tiskové zprávy

Flapjack s brusinkami

Mít připraveného něco k zakousnutí ke svačině se vždycky hodí. Pokud hledáte ideální recept na zdravou svačinku, tak kuchaři z Jíme zdravě právě pro vás připravili tento jednoduchý recept na flapjack s brusinkami. Hlavní ingrediencí jsou ovesné vločky, které vám dodají potřebnou energii. Tento recept a mnoho dalších zdravých pečících receptů najdete v kuchařce Jíme zdravě a pečeme s láskou.

Příprava: 30 minut Tepelná úprava: 23 minut Obtížnost: snadné Počet porcí: 8

Nutriční informace na 1 porci: 274 kcal 6 g bílkovin 36 g sacharidů (z toho 12 g cukrů) 11 g tuků

Suroviny

  • 300 g ovesných vloček jemných
  • 70 g medu
  • 50 g kokosového oleje v tuhém stavu
  • 50 g arašídového másla
  • 70 g sušených brusinek (nakrájených najemno)
  • 1 lžíce vanilkového extraktu
  • sůl

Postup

Nejprve si předehřejte troubu na 195–200 °C, připravte si vyšší nádobu na pečení (20 cm × 30 cm) a vyložte ji pečicím papírem stejných rozměrů.

Do větší mísy dejte vločky, med, kokosový olej, arašídové máslo, brusinky, špetku soli a vanilkový extrakt a vše důkladně promíchejte (nejlépe pomocí rukou). Hotovou směs důkladně natlačte do připravené pečicí nádoby. Nádobu následně vložte do vyhřáté trouby a pečte 19–23 minut na 195–200 °C. Povrch by měl být po upečení zlatavý.

Upečený flapjack vyjměte z nádoby, nechte 20 minut vychladnout při pokojové teplotě a následně nakrájejte na jednotlivé porce.

TIP: Do směsi můžete před pečením přidat ořechy, sušené ovoce nebo rozmačkaný banán, popřípadě lze použít jiný typ vloček, jako jsou například špaldové.

O kuchařce Jíme zdravě a pečeme s láskou

Jak si zdravě zamlsat a přitom nemít výčitky svědomí? Řešení přináší další kuchařská novinka Jíme zdravě a pečeme s láskou. Inspiraci můžete hledat v 90 receptech na sladké i slané dobroty. Celá pečicí kuchařka vás provede jak klasickými moučníky, tak méně tradičními pochoutkami, které stojí za vyzkoušení. Najdete zde i tipy, bez kterých se pečení neobejde nebo i tabulku surovinových alternativ. Nechybí ani recepty bez lepku, či laktózy. To vše z běžně dostupných surovin a snadno připravené.

Bližší informace o této kuchařce včetně ukázky receptů najdete na webových stránkách Jíme zdravě. Zde nalistujete i další recepty pro každý den od snídaní až po sladké tečky či nápoje. Kniha lze zakoupit přímo na e-shopu Jíme zdravě.

Zdroj náhledových obrázků: Jíme zdravě

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button