Zdraví

Domácí prostředky, které vám pomohou bojovat s pálením žáhy

Pokud často bojujete s pálením žáhy, je potřeba změnit životní styl a stravovací návyky.

Základní příznaky kyselého refluxu

Jedná se o pocit pálení na hrudi. Mezi další patří regurgitace jídla a tekutin, nevolnost po konzumaci potravy, častější výskyt škytavky.

Domácí prostředky proti pálení žáhy

Pokud chcete nějaké vyzkoušet, mějte na paměti, že mohou mít vedlejší účinky, proto s jejich užíváním velmi opatrně.

Jedlá soda – přírodní zásada, která pomáhá neutralizovat nadbytečnou žaludeční kyselinu a mírní pálení žáhy.

Zralé banány – patří do alkalických potravin. Jsou bohaté na draslík a mohou pomoci s podrážděním žaludku.

Kořen lékořice – může pomoci chránit jícen před poškozením při vyšší sekreci hlenu.

Med – podporuje hojení. Může mít pozitivní vliv na jícen.

Mezi další patří jablečný ocet, zázvor, papája, šťáva z aloe vera, kurkuma, ženšen, kořen proskurníku lékařského.

Jak změnit stravování?

Velký vliv na zmírnění pálení žáhy může mít to co, kdy a v jakém množství jíme. Často jsou příčinou pálení žáhy některé potraviny nebo pokrmy. Patří mezi ně citrusové plody, alkohol, kofein, čokoláda, smažené nebo tučné pokrmy, kořeněné produkty.

váha

Zaměřeno na zdravou váhu

Obéznější lidé mají vyšší předpoklady pro pálení žáhy. Předpokládá se, že důvodem jsou nadměrný tělesný tuk a fyzické změny objevující se kolem jícnu. Vhodné není ani přejídání. Použijte techniky všímavého stravování – věnujte pozornost tomu, co a kdy konzumujete.

Návyky spojené s životním stylem

Reflux podporují také stres a nedostatek spánku. Jezte naposledy tři hodiny před tím, než jdete spát. Ležení s plným žaludkem může být příčinou pálení žáhy. Zvedněte čelo postele. Může pomoci klínový polštář nebo zvýšená matrace v oblasti hlavy. Spěte na levém boku. Posunete tak žaludek pod jícen. Zbavte se stresu. Může vám pomoci meditace, hluboké dýchání, relaxační zábava nebo cvičení jógy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button