Spolupráce

Domácí cvičení pro vytvarování postavy a zlepšení kondice

Formování postavy probíhá úplně jiný způsobem, než si myslíte. Existuje spousta článků na toto téma, ale prakticky všechny jsou to žvásty. Nikdo vám není schopen říci, jak bude vaše tělo fungovat. A k tomu je potřeba vědět, že menší množství kil ve skutečnosti není rovno spalování tuků. Tím pádem ani nemusí dojít k vypracování postavy!

Nechci vám tu dávat strašné příklady. Ale v podstatě, když si žena usmyslí, že půjde s váhou dolů, myslí si, že se jí i formuje postava, jenže to se škaredě mýlí. Samozřejmě, že se změní vzhled, ale po kouknutí do zrcadla zjistíte, že nejste zpevnění, nemáte svaly a atd. Co se tedy stalo?

Hubnutí jde klasifikovat třemi způsoby:

  1. V nejlepším případě se vám podaří shodit přímo tuk, například praktikováním cviky na břicho.
  2. Ať už jste nemocní nebo ne, tělo v každém případě zadržuje vodu. Záleží na tělesné konstituci, takže každé tělo zadržuje jiné množství. Čili při hubnutí sice ztratíte vodu, ale pouze necelé kilo. Ale hledejte v tom i pozitivum, protože se tělo naučí hospodařit s vodou lépe!
  3. Třetí je ta nejhorší možnost vůbec. Přijdete o svaly, jenže ty jsou nejdůležitější pro formování postavy a pro fungování těla. Pokud se rozhodnete pro cvičení, nejprve se zamyslete, čeho chcete dosáhnout a pro koho to děláte.

Proč jen shodit kila nestačí?

Je to prosté, shodíte kila, uvidíte menší číslo na váze, ale svaly žádné! Lidé dnes jen spěchají, a proto chtějí za každou cenu shodit kila co nejdříve – nejlépe ze dne na den! Existují opravdu rychlé hubnoucí procesy, ale vše berte s mírou. Pokud překročíte limity, můžete si škaredě ublížit. Tělo je více než jen nádoba, je to nástroj, který tvoří a pomáhá nám něčeho v životě dosáhnout.

Proto, pokud nejste spokojeni s tím, jak vypadáte, tak se přestaňte cpát nesmyslnými dietami (zeleninové, ovocné, polívkové, keto a jiné). Z těchto diet sice přijdou rychlé posuny váhy dolů, ale i na horu! Navíc kromě tuku půjdou dolů i svaly.

Abyste byly schopni vytvarovat svou postavu, musíte pomalu a pečlivě dosáhnout změny v kompozici vašeho těla. Jednoduše řečeno – spálit tuk, udržet svaly. Pro někoho se podaří i lehce zvýšit podíl svalové hmoty a spálit u toho tuk. A jedna taková rada pro začátek. Vyhoďte váhu z okna a místo toho se po měsíci cvičení podívejte do zrcadla. Číslo na váze je váš nejhorší nepřítel, protože na začátku můžete i klidně nejprve přibrat a potom teprve spalovat tuky.

Vytvořte následující podmínky:

  • Vybudujte si kalorický deficit
  • Udržte si svaly s makroživinami
  • Dělejte cviky na zpevnění svalů

Najděte vztah mezi energetickým příjmem a kalorickým deficitem

Energetický příjem je nutné pochopit jako vztah mezi množstvím energie, kterou získáváte z jídla a množstvím, které vaše tělo během dne dokáže spálit. Energii vaše tělo používá pro spoustu pochodů v těle a během celého denní programu, který jste si nachystali. Takže, pokud se momentálně ptáte, jak přejít do kalorického deficitu, pak je odpověď velice snadná.

Musíte si kalorie nastavit tak, aby byl energetický příjem menší než výdej. Hubnutí tedy není jaderná fyzika, ale umění hrát s energetickým příjmem. Už mnoha lidem se podařilo shodit 10 – 20 kg jen tím, že se drželi kalorického deficitu. Váš celkový výdej je určován bazálním metabolismem, množství aktivit a další predispozice.

Smiřte se s pravidelným cvičením

Pravidelné cvičení, uf, komu se do toho chce? Nebojte se, nechceme po vás abyste lámali rekordy. Jde to, že si na 30 minut vyjdete ven na rychlejší chůzi. Nebo doma si zacvičíte sedy lehy, kliky, zacvičíte si s činkami a gumou nebo s kettebell. Pokud na pravidelné cvičení doma nemáte dost pevnou vůli, můžete to zkusit v posilovně pro ženy. Společnost jiných žen a skupinové tréninky vám můžou být motivací.

Cvičení by nikdy nemělo být nucené, ale mělo by k němu dojít svévolně. Když se budete nutit, začnete to nesnášet. Nemyslete při cvičení na to, že zhubnete. Pusťte si k tomu příjemnou muziku, opusťte myšlenky na práci a na celý svět. Vnímejte, jak podložka na cvičení pod vámi zahřívá vaše záda nebo chodidla a pomalu odcvičte všechny série. Tak s chutí do toho!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button