PohybZdraví

Domácí citrusový nápoj: Hydratuje a doplňuje elektrolyty po sportu

Elektrolyty jsou důležité pro správnou funkci buněk, zvláště nervů, srdce a svalů. Udržují v buněčných membránách určité napětí, zajišťují dopravu elektrických impulzů a svalové kontrakce.

Ledviny jsou zrovna orgánem, jenž pracuje na udržení jejich koncentrace v krvi bez ohledu na to, jaké změny se v našem těle odehrávají..ale při intenzivní práci a sportu ztratíte elektrolyty potem, zejména sodík a draslík. Také při chronických průjmech a zvracení se vytrácejí. Elektrolyty je tak potřeba nahradit, aby nedošlo k dehydrataci.

To jsou ingredience, které budete potřebovat:

  • 1/4 šálku čerstvé citronové šťávyelektrolyty
  • 1/8 lžičky himalájské růžové nebo mořské soli
  • 2 šálky filtrované vody nebo syrového kokosového mléka
  • 1/2 šálku čerstvého pomerančového džusu
  • 2 lžíce organického medu nebo javorového sirupu

Pokyny:

Všechny ingredience smíchejte v mixéru a sklenici s obsahem umístěte do lednice. Upíjejte po douškách po fyzické zátěži.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button