PohybZdraví

CrossFit: Náročné cvičení, které přináší výsledky

Tréninky na závody ve stylu Spartan race nejsou vyhrazeny pouze pro muže, dokonce i mnoho žen si zvolilo náročnější způsob, jak posilovat své tělo. CrossFit je cvičení tvořené tradičním vojenským výcvikem s prvky sportovních disciplín jako jsou atletika, gymnastika, vzpírání, plavání a jízda na kole. Jedním cvičením spálíte kolem tisíce kalorií a tak se není čemu divit, že jeho popularita rychle stoupala i u žen.

cross-fitDíky tomuto cvičebnímu programu budete budovat velkou sílu a vytrvalost. V důsledku toho poroste vaše svalová hmota a velmi bude docházet k rychlejšímu úbytku tuku v těle. Pokud si zvolíte CrossFit, připravte se na vzpírání, lanové aktivity, převracení pneumatik od nákladních vozů nebo na gymnastické cviky pro udržení rovnováhy.

CrossFit jako cvičení pro americké jednotky

Nicméně se stal CrossFit i velmi sporným cvičením. Jelikož byl navržen na počátku devadesátých let jako program za účelem zlepšení kondice amerických jednotek, vyznačuje se velmi vysokou náročností, ale díky velké intenzitě jsou jeho výsledky až k neuvěření. Fotky žen a mužů, kteří pomocí internetových portálů sdílejí své výsledky, jsou tomu důkazem. Oblíbili si ho i známé celebrity z červeného koberce, kterými jsou například Brad Pitt nebo Channing Tatum.

cross-fitGillian Reeves, manažerka asociace pro zdraví, říká o CrossFitu: „CrossFit je nyní provozován velkým počtem lidí. Je to aktivita velice populární a vyznačuje se především jako skupinová činnost typická těžkým cvičením. Ovšem ne každý CrossFit snese a zvládne. Některé pohyby jsou velmi náročné, a proto je CrossFit ideální pro lidi, kteří neustále zkoumají své hranice možností. Často se ale stává, že díky tomuto druhu sportu dojde k velmi vážnému zranění.“

CrossFit je jako sport velmi náročný, ale vysoce účinný. Pokud nepatříte mezi začátečníky a přemýšlíte, jaký nový druh cvičení zvolit, CrossFit může být vaší novou vášní.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button