Spolupráce

Co sbalit dětem na prodloužený podzimní víkend v přírodě

Podzim je v plném proudu, příroda hraje všemi barvami a počasí je pořád velmi příjemné. Využijte toho, než dorazí ony dlouhé temné večery, nekonečný déšť, všudypřítomné bláto a sychravý vzduch. Podzimní příroda dětem nabízí spoustu příležitostí ke hrám a zkoumání, vydejte se proto ještě na dva či tři dny do lesů. Máme pro vás 3 tipy na kousky, které byste měli sbalit.

Gumové oblečení a holínky

Naprosto základním oblečením pro děti na podzim je gumová nepromokavá bunda a gumové nepromokavé kalhoty s kšandami. Pro menší děti se vyrábí i celé pogumované overaly, které doporučujeme, pokud ještě dítě používá pleny. Tyto nezbytné kousky se dají pořídit za přívětivou cenu a jejich největší výhodou je dlouhá životnost, takže pokud zvolíte vhodné barvy, poslouží ještě mladším sourozencům, případně je můžete prodat.

Gumový set je rozhodně dobré doplnit o správně padnoucí holínky, v pokročilejším podzimu je dobré volit holínky zateplené. Pokud vás čeká opravdu deštivý víkend, můžete sáhnout i po kloboučku do deště a rukavicích do deště.

Teplé termo prádlo

Záleží na vás, jaký materiál zvolíte. Důležité ale je mít podvlékací tričko a podvlékací legíny, které dokážou dostatečně zahřát i po ránu. Co se materiálu týče, mnozí rodiče nejraději volí merino vlnu, která je sice dražší, ale zahřeje a dobře odvádí pot. Nicméně některé citlivé děti vnímají tento materiál jako příliš agresivní a preferují dětské oblečení z jiných textilií.

Vlastní batůžek s patřičným vybavením

Pokud vaše dítě dovršilo tři roky, určitě už dokáže na výletě nosit vlastní malinký batůžek a dost možná ho díky němu budou výpravy do lesa více bavit. A co by takový batůžek na podzim měl obsahovat? Určitě se budou hodit lehká pláštěnka, pěnový podsedák, který nic neváží a ochrání dítě od chladu při dlouhých svačinkách, malá termoska s teplým nápojem a drobná svačinka. Hodí se taky nějaká kapsička či pytlíček na poklady v přírodě, jako jsou opuštěné šnečí budky, pírka či kamínky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button