Tiskové zprávy

5 tipů, čím vybavit rodinnou zahradu

Máte zahradu a na ní děti? Možná si lámete hlavu s tím, jak celý prostor uspořádat tak, aby si potomci vyhráli a vy se pořádně zrelaxovali. Přinášíme vám pět tipů, co by na vašem malém travnatém kousku ráje nemělo chybět.

1.    Gril

Léto, relax a dobré jídlo = rodinné štěstí. Není nad to, když se všichni sejdete na zahradě a uděláte si pohodu. K tomu neodmyslitelně náleží i dobré jídlo a pití. A takové grilování – to prostě k létu patří. Na výběr máte grily plynové, elektrické nebo na dřevěné uhlí. Pokud na zahradě nemáte místo pro klasické velké grily, vyzkoušejte ty menší, kontaktní nebo třeba žulový či lávový kámen, pod kterým se rozdělá ohýnek.

2.    Záhony

A aby bylo co grilovat nebo opékat, měli byste si vyčlenit prostor, kde budete pěstovat vlastní zeleninu a jiné plodiny. Každá rodinná „žranice“ totiž nemusí být nutně jen o mase. Takové grilované lilky a cukety naložené v olivovém oleji jsou také k umlsání.

3.    Prostor pro hrátky

Malí sportovci jistě ocení prostor, kde si mohou kopat nebo házet s míčem. Proto vyčleňte část zahrady právě pro takové činnosti. Nejlépe je něčím ohraďte, aby, nedej bože, vykopnutý míč nebo létající talíř neskončil v právě ugrilovaném pokrmu.

4.    Prolézačky

Takové řádění na klouzačce nebo v bunkru, to je teprve ta pravá zahradní zábava. Na prolézačkách se děti vyblbnou a možná i trochu posílí svalstvo. Jestliže pro takovou vymoženost už nemáte na zahradě místo, alespoň zavěste na strom houpačku (ale nehoupejte moc zprudka, nebo by všechny ugrilované dobroty mohly skončit vyvržené na právě posekaném trávníku).

5.    Bazén

Vodní hrátky jsou snad tou nejoblíbenější letní aktivitou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Bazén vás nejen krásně osvěží, ale navíc si v něm skvěle zarelaxujete i vy, rodiče (bez dětí). Například se sklenkou lahodného moku – tak hurá vstříc letním taškařicím.

Zdroj obrázku: Unsplash

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button