Tiskové zprávy

4 tipy, jak se začít připravovat na důchod

Jistě vás už napadlo, jak si udržíte životní úroveň i poté, co odejdete do důchodu. Na co všechno myslet, abyste si zajistili pohodlné stáří?

1.    Sportujte a zdravě jezte

Sportem ku zdraví! Pravidelný pohyb a zdravé jídlo vám umožní zůstat déle fit a být tak způsobilý si přivydělávat i po odchodu do důchodu. Se zdravým životním stylem jsou navíc spojené ušetřené peníze, které byste vydali v rámci léčby a operací za napravení zdravotních problémů způsobených nevhodným jídelníčkem a nedostatečným pohybem.

2.    Plaťte sociální pojištění

Při výpočtu výše důchodu se nezapočítávají odpracované roky, nýbrž roky, kdy jste platili sociální pojištění. Při každé změně zaměstnání byste ze zákona měli od svého zaměstnavatele po skončení úvazku obdržet evidenční list (potvrzení o výdělcích) a zápočtový list (potvrzení o době placení sociálního pojištění). Každý zaměstnavatel má povinnost zasílat tyto dokumenty zároveň na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ) – ne každý však tak činí, tudíž je dobré na to dohlédnout.

3.    Spořte si

Česká ekonomika je bohužel v takové situaci, že žádný budoucí důchodce by se neměl spoléhat na finanční pomoc státu. Založte si spořicí účet, na který si můžete ukládat peníze a kde se vám díky výhodnému úroku budou zhodnocovat. Takový účet si navíc založíte rychle, zdarma a z pohodlí domova. Další možností je penzijní spoření, kdy při řádném vkládání peněz máte nárok na státní příspěvek a snížení daňového základu.

4.    Investujte

Jak přijít k penězům, které kvůli splašené inflaci neztratí na hodnotě? Vyberte si správnou investici v podobě nemovitosti, nákupu zlata nebo veteránů a automobilů z limitovaných edic. Pokud ve vašich možnostech není investice takových finančních výšin, obraťte se například na Banku CREDITAS, ta má ve svém arzenálu schopné bankéře, kteří s vámi naplánují vhodnou investici. Třeba investiční fondy nabízejí pravidelné investice menších částek, které lze využít k měsíčnímu ukládání průběžného výnosu.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button