Masáž je jednou z nejstarších léčebných procedur, které pomáhají vašemu zdraví a uvolnění organismu. S pomocí masáží dosáhnete naprostého uvolnění a promasírování bodů, které by se jinak dotyku nedočkaly. Objevte sílu masáže před spaním i vy.
Ozdravná masáž
Masáž patří mezi nejstarší léčebné procesy. Čínské záznamy datují první masáže již před 3000 lety. Masáže praktikovali i Peršané a Egypťané, kteří je užívali jako pomoc proti mnoha onemocněním. Hippokrates praktikoval masážní tření, které pomáhalo obnovit oběhový systém. Dnešní výhody masáží jsou, stejně jako dříve, různorodé a dalekosáhlé, i když jim už takové schopnosti nepřisuzujeme. Zůstávají součástí mnoha rehabilitací, používá se i masážní léčba, u které byl prokázán přínos v boji proti mnoha chronickým onemocněním, včetně bolesti dolní části zad, artritidě, únavě, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, podpoře imunity, neplodnosti, depresím či odvykání kouření.
Zmírnění stresu
Pokud jste již někdy podstoupili masáž, ať už tu u fyzioterapeuta, sportovní nebo třeba thajskou v salonu, znáte ten příjemný uklidňující pocit, který přichází s masáží? Jste v místnosti kde je ticho a klid a vy se můžete naprosto uvolnit a relaxovat, navíc se o vaše tělo stará jiný člověk, který se snaží o vaše naprosté pohodlí. Masáž zmírňuje stresové vypětí, které si přinášíte z každodenního života a jeho neventilování by mohlo vést k mnoha onemocněním. Masáž může být prováděna rukama, prsty, lokty, koleny, předloktím nebo dokonce i chodidla se mohou proměnit v masážní přístroj.
Masáž nohou
Můžeme s klidem říct, že jednou z nejpříjemnějších a nejúčinnějších masáží je masáž nohou. Některé body na chodidlech jsou totiž propojeny s orgány ve vašem těle, proto přiměřené a příjemné promačkávání těchto bodů může příznivě ovlivnit jiné části vašeho těla. Nejpříjemnější je masáž večer těsně před spánkem, kdy je vaše tělo uvolněné a žádná větší námaha ho již nečeká.
Pozitivní vliv masáže
Masáž nohou má pozitivní vliv na vaši pleť, zlepšuje váš krevní oběh, podporuje spánek, snižuje efekt edému (otoku) v průběhu těhotenství, udržuje správnou funkci orgánů a pomáhá vám zbavit se syndromu neklidných nohou.
Jak na správnou masáž nohou?
Masáž nohou si můžete užít i doma. Zakoupit si můžete speciální masážní podložky, ty však dokonale nepromasírují body, které ovlivňují správnou funkci vnitřních orgánů. Jak tedy správně masírovat nohy?
Kotníky a nárt
U masáže nohou byste neměli zapomenout ani na kotníky a nárty. Masáž byste měli začínat nad kotníky, obemkněte nohu roztaženou rukou a pohybujte s ní jedním směrem, poté druhým. Krouživými pohyby takto masírujte celé kotníky. Díky těmto pohybům podpoříte svůj oběhový systém a preventivně se bráníte otokům nohou. Od kotníků poté postupujte k nártu. Dejte ruce v pěst a masírujte nárt klouby prstů, můžete použít větší sílu nebo masírovat jemněji. Dvěma palci projíždějte po nártu až k prstům. Používejte jemné, dlouhé pohyby celou napnutou dlaní od kotníků až po prsty.
Prsty a chodidlo
Po první části masáži, která by měla probíhat na každé noze alespoň 5 minut, přejděte k prstům. Masírujte jeden prst po druhém. Začněte malíčkem a důkladně promněte každý prst. Protáhněte je, vjeďte mezi prsty a nakonec velmi jemně zmáčkněte poslední článek prstu, nejlépe to jde palcem a ukazováčkem ruky, krátce je asi dvě vteřiny podržte. Naposledy masírujte spodní stranu nohou. Jemně promačkejte patu a třete spodní část nohy klouby ruky. Zaměřte se i na část před prsty. Klenbu řádně promasírujte krouživými dotyky palce.
Po masáži byste měli cítit uvolnění a pocit klidu v celém těle. Dopřejte si uklidňující a uvolňující masáž chodidel alespoň jednou do týdne.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.