Babské rady

Zjistěte, jak se navždy zbavit švábů

Všichni nenávidíme šváby v domácnosti, je to tak? Lze říci, že se jedná o problém, se kterým si nedokážeme sami poradit, obzvláště když se švábi objevují znovu a znovu.

Švábi přicházejí bez pozvání a v okamžiku se rozmnoží po celém bytě. Majitelé bytu nebo domu jsou pak naprosto bezradní a nachází tento otravný hmyz naprosto všude. Na trhu se nabízí nespočet repelentů a dalších chemických přípravků, které slibují okamžité vymýcení tohoto škůdce. Ovšem ty po sobě zanechávají neskutečný zápach a mnohdy nejsou ani efektivní. O čem je pak už teprve zbytečné debatovat, je zdravotní riziko pro naše děti a to ať už ze strany tohoto škůdce, který přenáší různé nemoci, tak ze strany chemických postřiků, které dýcháme (nebo granulí – které by naše děti mohly omylem pozřít).

Výroba prostředku na švábi

Nemějte ale strach, nabízíme vám sice ne úplně přírodní, ale účinnou cestu s okamžitým efektem, která vyřeší tento problém, za který se nemusí žádná domácnost stydět. Tím, že se nejedná o dlouhodobý proces, lze děti od tohoto úkonu na potřebnou dobu izolovat. Přichystejte si jeden syrový žloutek a smíchejte jej s 50 g práškové kyseliny borité. Dobře tyto ingredience promíchejte, přičemž při této práci používejte rukavice. Ze směsi vytvořte malé kuličky a po jedné hodině je umístěte po celém domě do potřebných rohů místností. Z těchto místností však izolujte své domácí mazlíčky. Kuličky posejte všude tam, kde jste již v minulosti zaznamenali tento hmyz, ale také nezapomeňte na temná zákoutí komod a skříní.

Jak tento proces funguje?

Švábi jsou zvědavci – budou chtít kuličky prozkoumat a jakmile se jejich kníry či tykadla dotknou této kuličky, po chvíli budou paralyzovaní a zemřou. Zasažení švábi nejsou díky omámení schopni vydat signály ostatním, aby je varovali, čímž se tento proces opakuje. Ještě lepší je to, že pokud se šváb dotkne takto postiženého parťáka, bude zasažen i on – bez nutnosti fyzického zájmu o kuličku. Budete mít zkrátka po problémech.

Pokud se odhodláte kuličky nechat po domě po dobu jednoho měsíce (znovu ale upozorňujeme na možná rizika, i přes proklamaci toho, že kyselina boritá není toxickým produktem), naleznete okolo nich mnoho mrtvých švábů. Pokud se objeví i po roce, znovu tuto metodu aplikujte. Pokud nemůžete sehnat prášek této kyseliny, je rovněž dostupná i jako 3% roztok (v tomto případě lze smíchat 100 ml roztoku s trochou mouky).

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button