Jídlo a recepty

Zjistěte, co o vás vypovídá váš způsob stolování

Způsob jakým jíte vypovídá o vašem životě více, než si myslíte. V některých zemích je například nepřijatelné, pokud u jídelního stolu strávíte při obědě méně, jak čtyři hodiny. Servíruje se pět a více jídel, vyprávějí se vtipy, příběhy a bavíte celou rodinu a přátelé. Co o vás ale vypovídá způsob, jakým jíte?

Jíte pomalu

Jste velmi pomalí a tvrdíte o sobě, že jste požitkář. Nenecháte si ničím narušit vaši rovnováhu a to je možná důvodem, proč nemáte děti. Je vám jedno, jestli práci dokončíte dnes nebo zítra a často chodíte pozdě, což je velmi nepříjemné pro vás i pro lidi ve vašem okolí.

Jíte rychle

Jíte tak rychle, že ani nepotřebujete žvýkat a vaše zuby vám slouží spíše jako vaše dekorace. Takto jednáte i na pracovišti. V okamžiku máte hotovou práci a všechnu administrativu zvládnete dřív, než se vám otevře tabulka v Excelu. Jste opravdu všestrannou osobou. Telefonování, nakupování, vyjednávání a malá svačina – to vše stíháte v jednu dobu. Váš šéf je ohromen vaší prací a vy jste často 10 kroků před všemi vašimi spolupracovníky. Ve vztazích jste obvykle na druhém místě a nedopřáváte si žádný čas sami na sebe. Všechen ten shon vás ale okrádá o důležité okamžiky ve vašem životě, nad kterými je potřeba se jednou za čas zastavit.

Jíte organizovaně

jíteVáš talíř je vždy pečlivé urovnaný. Každý kus potravy musí být pečlivě nakrájen a na svém přiděleném místě. V práci jste velmi pečliví a problémy řešíte vždy s jasně připraveným plánem. Nejlépe se cítíte sami doma. Jste ideální pro udržování domácnosti a přerozdělování práce. Váš život se ale změní v katastrofu, pokud věci nevyjdou tak, jak byli původně naplánovány.

Dobrodruh

Váš jídelníček bývá velice pestrý a často neobvyklý. Rádi zkoušíte nová exotická jídla. Všechno nové je pro vás ohromná vzrušující výzva, ale také se velmi rychle se začněte u stereotypu nudit. Další osoby vás často neberou vážně, na druhou stranu jsou vámi ohromeni, že máte odvahu vyzkoušet všechno. Vaši přátelé bydlí po celém světě, i když skutečných přátel máte velmi málo.

Opatrnost

Každé sousto, co vložíte do úst s velkou opatrností prohlížíte. Tolik si prohlížíte všechny detaily, že si o vás mnozí myslí, že jste blázni. Tento přístup praktikujete i ve svém životě. Jste opatrní, když přijdete do práce a vždy jste ten, kdo má na poradě doplňující otázku. Jste opakem lidí se spontánním chováním.

Rádi kombinujete

Jste takový DJ u jídelního stolu. Zkoušíte všechno se vším a vymýšlíte neustále nové kombinace. Rádi máte na talíři velkou škálu potravin. Chtěli byste okamžitě jíst vše na ráz. V práci je váš nadřízený s vaším výkonem spokojený, nebojíte se totiž vzít všechnu odpovědnost na sebe. Často je vaší náplní finančnictví či řízení firmy. Jste velmi přátelští a proto máte velmi mnoho přátel.

Řečník

Jíte tak hlasitě, že vás slyší všichni po celé místnosti. Nestydíte se za to a myslíte si, že každý by měl slyšet, jak si jídlo užíváte. Ve skutečnosti vás vůbec nezajímá, co o vás lidi myslí. Nemáte problémy ukazovat vaše pravé já i to, co děláte. Ovšem občas by vaší kariéře mohlo pomoci, kdybyste se trochu uměli kontrolovat.

Obezřetnost

jíteJste ta nejhorší noční můra všech restaurací. Často se ptáte kuchaře na všechny přísady a pokud s někým vyrazíte na večeři, nejspíš bude v rozpacích ze všech vašich alergií a všech otázek, které servírce pokládáte. Myslíte si, že nejlepší věcí je přátelit se se známými lidmi. Plánujete pouze věci, na které jste zvyklí a pokud přijde něco nového, trvá vám velmi dlouho, než věc přijmete za svou.

Do které skupiny patříte vy nebo vaší blízcí? Poznáváte se v některé skupině, nebo jste kombinací více typů?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button