Zdraví

Zdraví je bohatství. Jak o něj pečovat? Podívejte se na těchto 6 tipů

Zdravý životní styl podpoří naše zdraví. Je to bohatství, kterého bychom si měli vážit a o které bychom měli pečovat. Tyto tipy vám mohou kázat, jak na to.

1. Vyvážená strava

Konzumace velkého množství jídla ještě neznamená, že je pro náš organismus přínosem. Je potřeba volit vhodné potraviny a stravu si rozdělit vyváženým způsobem. Do jídelníčku je potřeba zařadit bílkoviny, vitamíny, minerály, zdravé tuky a sacharidy, vlákninu a omega kyseliny. To vše obsahují ovoce, zelenina, kvalitní maso, celozrnné produkty, mléčné výrobky nebo luštěniny. Vyhýbat bychom se měli produktům zpracovaným průmyslově, s vysokým obsahem kalorií. Ty jsou jednou z příčin přibírání na váze, srdečních obtíží nebo vysoké hladině cukru a tuku v krvi.

2. Pravidelná a kvalitní snídaně

Pro nastartování dne, metabolismu a dostatku energie je vždy důležitá kvalitní snídaně. Předpokládá se, že ten, kdo se kvalitně a dostatečně v klidu nasnídá, má tendenci během dne snižovat celkový příjem kalorií. Vynechání snídaně, především u dospívající mládeže, může způsobovat celou řadu zdravotních komplikací. Vytvořte ze snídaně zdravé jídlo a pro její přípravu využívejte sezónní produkty.

3. Dostatek tekutin

Především voda podporuje vyplavování toxinů z organismu. Také udržuje tělo zdravé. Zařadit se dají i bylinné čaje nebo přírodní ovocné šťávy. Tady však pozor na vyšší obsah přírodních cukrů.

4. Méně soli ve stravě

Vyšší příjem soli může způsobovat vyšší krevní tlak a má negativní vliv na kardiovaskulární zdraví.

jóga

5. Pohyb a cvičení

Pohyb je nutností. Aerobní cvičení – chůze nebo jogging, může pomoci regulovat srdeční frekvenci a dodá energii pro celý den. Fyzické cvičení se řadí mezi účinné způsoby, jak posílit své zdraví a dodat tělu potřebnou energii a udržet ji na optimální úrovni. Dlouhodobé zdraví podpoří každodenní třicetiminutový pohyb. Dlouhodobé sezení zpomaluje metabolismus a oslabuje svaly. Rozvoj mysli i těla podpoří jóga.

6. Dostatek spánku

Spánek uvolní naši mysl i tělo a udrží nás v optimální kondici. Musí ho však být dostatek a musí být kvalitní. Spánek každý den 7-8 hodin posiluje také imunitu, urychluje metabolismus a podporuje kognitivní vývoj. Nedostatek spánku zvyšuje riziko vzniku obezity, chorob srdce, vzniku infekcí nebo vysokého krevního tlaku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button