HubnutíJídlo a recepty

Záruka hubnutí: Dietní chlebové placky obsahují málo sacharidů

Někteří lidé nesnesou jíst jídlo bez chlebu. Chléb je totiž ideálním doplňkem, který se mimo jiné vyznačuje i velkým množstvím sacharidů. Sacharidy bohužel způsobují, že přibýváte na váze.

Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak si připravit vlastní a mnohem dietnější verzi pečiva. Pokud si chcete užít vynikající sendviče bez pocitu viny, čtete dále. Recept je velmi snadný.

Budete potřebovat následující ingredience:

  • 3 vejce
  • 100 gramů smetanového sýra
  • půl lžičky prášku do pečiva
  • špetku soli
  • pečící papír

Oddělte žloutky od bílků. Žloutky smíchejte v misce a přidejte sůl. V další misce zvlášť rozmačkejte sýr a spojte ho s práškem do pečiva. Potom je potřeba propojit obě směsi dohromady a pomalým mícháním neztratit jejich objem. Z těsta vytvarujte malé bochníčky, které rozmístěte na pečící papír. Nechte mezi nimi dostatek prostoru. Chlebové placky pečte v předehřáté troubě na 150 stupňů Celsia po dobu 25 minut.

Užitečné tipy

Vychladlé placky můžete uložit do plastové nádoby a nechat je uzavřené i přes noc. Ráno změní svůj tvar a začnou se podobat chlebu.

Výhodou je, že jsou krásně měkké a to z nich dělá i dobrou přílohu k omáčce. Placka se dá rozříznout na dvě poloviny a naplnit kuřecím masem, mozzarellou, klidně taktéž čerstvou zeleninou. Dají se jíst na sladko i na slano k pomazánkám.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

    1. …tak to vypadá, že bílky se vydaly za Hliníkem do Humpolce 😉 taky tu otázku řeším, a tak z nich udělám sníh a nějak to spojím dohromady…

  1. Dělám podobné placky ale místo sýrů dávám tvaroh. A tam se billy šlehání s práškem do pečiva až do sněhu a pak se spojí s tváří novou směsí ve které uz jsou žloutky. Je to mnamka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button