Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte zázračnou a neznámou guavu – zdravý ovocný plod s několika výhodami

Co je v současné době velmi výhodné, je dostupnost zeleniny a ovoce. Tak se nyní můžete dostat i ke zdravému plodu, který se jmenuje guava, a který nám dokáže rapidně pomoci se zdravím.

Guava obsahuje vysokou hladinu vitamínu C i A, ale také spoustu dalších živin, které posílí naše tělo. Jaké jsou tedy důvody pro to, jíst guavu?

Guava posiluje naší imunitu, zbavuje nás nebezpečných toxinů, které jsou všude kolem nás a díky vysoké dávce vitamínu C, který v sobě nabízí. Kromě toho je tento plod skvělým zdrojem antioxidantů a pravidelná konzumace tohoto ovoce pomáhá lidskému tělu neutralizovat volné radikály, které mají na svědomí rakovinu.

Guava dokáže snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů. Má hypoglykemický účinek, díky čemuž pomáhá s onemocněním srdce, kterému podléhá stále více osob. Jedná se rovněž o vynikající volbu pro diabetiky, protože stabilizuje hladinu cukru v krvi a postará se o přísun vlákniny.

guava

Guavu můžete také přidat do zubní pasty – zbavíte se zubního plaku, který má na svědomí bolesti zubů a oteklé dásně.

Guava také zlepšuje zrak, protože obsahuje vitamín A, což je elixír mládí pro náš organismus. Minimalizuje šeroslepost a chrání oči před poškozením sítnice. Postará se také o naší kůži, která vlivem toxického prostředí stárne rychleji.

Jako antioxidant dokáže guava bojovat s průjmy. Likviduje přemnožení bakterií, a zároveň chrání před dehydratací a zpevňuje naší stolici.  Kromě toho podporuje funkci štítné žlázy, obsahuje totiž měď.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button