Babské rady

Vyrobte si vlastní účinný repelent proti komárům, stačí vám kávová sedlina!

Většina lidí si nedovede představit, že by jejich den začal jinak, než kávou. Její blahodárné vlastnosti jsou lidem široce známy. My se dnes budeme bavit o kávové sedlině. Nebojte se, věštit nebudeme! Sedlina se používá na řadu věcí, např. hnojení půdy, odlupování kůže, ale i jako repelent k odpuzování komárů.

sedlina

Co se týče komárů a jiného hmyzu, je podle americké agentury, US Agency for Environmental Protection (EPA), možné kávu využít k jejich účinnému odpuzení. Představíme vám způsob, jak si připravit přírodní repelent, díky němuž na vás komáři nezaútočí.

repelent

Postup přípravy:

Po dopití kávy se lógru nezbavujte, ale sbírejte ho do mísy, kterou zakryjete alobalem. Misku nechte stát na tmavém a chladném místě, dokud obsah nevyschne. Když je káva úplně suchá, dejte jí s miskou na nějaký rovný povrch, např. okenní parapet, a otevřete okna. Teď nastal ten pravý čas sedlinu sirkou zapálit – kouř z vyschlého lógru odláká všechen hmyz z vašeho domu. Dejte pozor, abyste misku umístili co nejdál od dětí a zvířat. Kávová sedlina je také účinná proti mravencům. Stačí jí použít na místech, kde se mravenci vyskytují.

Tip navíc:

Spalte čerstvé bobkové listy a umístěte je do elektrického odpuzovače komárů. Bude mít stejné účinky jako kávová sedlina.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button