Většina lidí si nedovede představit, že by jejich den začal jinak, než kávou. Její blahodárné vlastnosti jsou lidem široce známy. My se dnes budeme bavit o kávové sedlině. Nebojte se, věštit nebudeme! Sedlina se používá na řadu věcí, např. hnojení půdy, odlupování kůže, ale i jako repelent k odpuzování komárů.

sedlina

Co se týče komárů a jiného hmyzu, je podle americké agentury, US Agency for Environmental Protection (EPA), možné kávu využít k jejich účinnému odpuzení. Představíme vám způsob, jak si připravit přírodní repelent, díky němuž na vás komáři nezaútočí.

repelent

Postup přípravy:

Po dopití kávy se lógru nezbavujte, ale sbírejte ho do mísy, kterou zakryjete alobalem. Misku nechte stát na tmavém a chladném místě, dokud obsah nevyschne. Když je káva úplně suchá, dejte jí s miskou na nějaký rovný povrch, např. okenní parapet, a otevřete okna. Teď nastal ten pravý čas sedlinu sirkou zapálit – kouř z vyschlého lógru odláká všechen hmyz z vašeho domu. Dejte pozor, abyste misku umístili co nejdál od dětí a zvířat. Kávová sedlina je také účinná proti mravencům. Stačí jí použít na místech, kde se mravenci vyskytují.

Tip navíc:

Spalte čerstvé bobkové listy a umístěte je do elektrického odpuzovače komárů. Bude mít stejné účinky jako kávová sedlina.

Čtěte:  8 důvodů, proč pít kávu každý den

ZANECHAT ODPOVĚĎ