Zdraví

Víte, jak předcházet mrtvici?

Mrtvice vás postihne, jakmile je přívod krve do mozku přerušen, anebo alespoň snížen. Poté, během několika málo minut, začínají umírat mozkové buňky.

Jak ukazují poslední studie, mozkovou mrtvici si vlastně způsobujeme sami. Existují totiž tři hlavní faktory, které mrtvici předcházejí a my jim bohužel podléháme.

Tři faktory vzniku mrtvice:

  • Deprese – zvyšuje riziko postižení mozkovou mrtvicí až o šestaosmdesát procent!
  • Stres – o devětapadesát procent
  • Pocity jako je nenávist, nepřátelství nebo neustálý bojovný postoj pak zvyšují toto riziko o plných sto procent.

Pokud jste tedy v ustavičném stresu nebo vzteku, zvýší se vaše šance na postižení srdečním infarktem o pět set procent! Podle odborníků se člověk zbytečně moc věnuje hodnotám, jako je výše cholesterolu, krevního tlaku a podobně. Velmi málo se však už zaměřujeme na psychické pohodlí, štěstí a radost ze života. Běžné denní hádky nás psychicky velmi oslabují.

Zajímavé taky je, že předepsané medikamenty, a to včetně antibiotik nefungují právě proto, že jediným účinným lékem je klidový režim, dostatek odpočinku a udržení svých vášní na uzdě.

Nepřátelství v životě, neustálý tlak, bojovný postoj a shon nám nic dobrého nepřinese, proto na tomto světě nejsme. Zaměřme se raději na wellness nebo jógu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button