Hubnutí

Víte jak zrychlit svůj metabolismus? Není na tom nic těžkého

Pokud chceme dosáhnout požadovanou váhu, nemusíme držet jen dietu. Někdy stačí účinně zrychlit náš metabolismus. Není na tom nic těžkého, postačí kombinace vhodných potravin a dostatek běžného pohybu a denních aktivit. Metabolismus udržuje naše tělo tak, aby fungovalo, dodává mu potřebnou energii. Tu získává z vhodné stravy. Některé potraviny obsahují sloučeniny, jež metabolismus zrychlují. Také některé naše aktivity jsou dokonalým pomocníkem.

Potraviny pro podporu metabolismu

Zelený čaj obsahuje větší množství katechinů. Jedná se o antioxidanty, které podporují uvolňování tuků nacházejících se v buňkách. Tento tuk pak využívají játra pro svoji činnost. Extra panenský olivový olej dodá tělu kvalitní rostlinné tuky a další prospěšné sloučeniny. Plnotučné mléko obsahuje, kromě jiného, vápník, který podporuje rychlejší metabolismus tuků. Dále pak lepší vstřebávání vitamínu D a bílkovin. Česnek je přírodní antibiotikum, pomáhá v boji proti srdečním obtížím, podporuje naši obranyschopnost a je to účinný pomocník pro urychlení metabolismu. Kromě toho kontroluje hladinu cukru a tuků v krvi. Ořechy, především mandle nebo vlašské ořechy, obsahují větší množství zdravých tuků, které navozují pocit sytosti a pomáhají regulovat hladinu inzulínu. Samozřejmě se jedná o ořechy v přírodní, nikoli solené a pražené, formě. Jablka nabízejí velké množství vlákniny a další tělu prospěšné živiny. Pomáhají snižovat hladinu viscelárního tuku. Ten se nachází v dutině břišní a obaluje vnitřní orgány. V malém množství není problematický.

Činnosti a aktivity urychlující metabolismus

Intervalový trénink je aktivita, která střídá úseky cvičení či pohybu vyšší intenzity s odpočinkovými technikami. Navýšením svalové hmoty zvýší metabolismus i rychlost vstřebávání živin. Svaly totiž spalují v těle větší množství kalorií, potřebují pro svoji činnost více energie. Pokud máme sedavé zaměstnání, měli bychom sezení střídat se stáním. Naše tělo není stavěno k sedavému způsobu života. Zmatek v metabolismu udělá pravidelná konzumace vyššího množství alkoholu. Tělo totiž tráví nejprve alkohol a pak teprve potravu. Konzumace alkoholu může zpomalovat metabolismus. Pro efektivní fungování našeho těla je velmi důležitý kvalitní spánek. Cirkadiánní rytmus našeho těla se odvíjí, kromě jiného, od množství světla. Jasné světlo, světlo z ulice a další světelné zdroje mohou spánek rušit. Ani používání telefonu nebo notebooku v posteli kvalitu spánku nezlepší. Kortizol je hormon, který se uvolňuje v případě, že jsme ve stresu. Tento hormon dokáže zpomalit náš metabolismus a díky tomu se naše hmotnost zvyšuje. Ideální je, pokud můžeme stres eliminovat na minimum.

Během procesu hubnutí tedy vůbec nemusíme dodržovat přísnou dietu. Je potřeba jen se správně stravovat a do svého života zařadit některé běžné činnosti. Jen tak můžeme udržet svoji váhu pod kontrolou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button