Babské rady

Užitečné tipy pro hospodyňky

Potřebujete poradit, jak se zbavit špíny či mastnoty? Tento problém jistě řešíte denně zejména v kuchyni. Ale ani toaleta nebo koupelna nejsou svatými místnostmi. Pořádek a čistoty je třeba.

Mastnotě se prostě neubráníme, ať už se snažíme sebevíc. Někdy je však úklid dřina, co si budeme povídat. Drhnout mastné kachličky nebo troubu či pánvičku, to není žádná legrace. Na druhou stranu přece nechcete, aby vám palačinky voněly po rybině, že ne?

Pořádný úklid je tak třeba. Proto vám poradíme následující: Do vany si dejte starý hadr nebo ručník. Na ten položte mřížky z trouby a vanu napusťte horkou vodou. Doplňte dále o 1/2 šálku obyčejného mycího prostředku, jedlou sodu a citronku. Přes noc nechte tuto směs působit a ráno mastnotu snadno odstraníte obyčejnou houbou.

Kombinaci těchto složek lze rovněž použít na zmiňovanou celou troubu, dále na obklady, kachličky, ale i kuchyňský nábytek, který jste zaneřádili mastnotou. Zapomeňte však na nanášení drátěnkou – mohli byste své spotřebiče nebo nábytek poškodit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button