Zdraví

Už jste objevili zdravotní přínosy žlutého vodního melounu?

Žlutý vodní meloun patří mezi nejstarší přírodní odrůdy vodních melounů. Předpokládá se, že jejich domovinou jsou oblasti Afriky. Mají podlouhlý, až oválná tvar, silnější kůru zbarvenou zelenou barvou. Barva dužiny je světle žlutá až zlatavá a obsahuje velká hnědá nebo černá semena. Dužina je sladká, s jemnými podtóny medu. V nabídce naleznete různé odrůdy. Proč je jeho dužina žlutá? Postrádají lykopen, který způsobuje červené zbarvení.

Zdravotní přínosy

Kromě toho, že obsahují velké množství vody, která má pozitivní vliv na ledviny a celou vylučovací soustavu, nabízejí našemu tělu i další zdravotní výhody. Nezanedbatelný je obsah vlákniny, vitamínů a beta-karotenu.

Podpora kardiovaskulárního zdraví

Pomáhá snižovat škodlivý cholesterol v krvi a tím podporuje lepší fungování cévní soustavy a tudíž i srdce. Také je užitečným pomocníkem v boji proti zánětům, které se v našem těle vyskytují. I ty mají negativní dopad na srdce a jeho funkce. Podporují vznik celé řady kardiovaskulárních obtíží.

Tělu prospěšné živiny

Kromě vody obsahují žluté melouny také vitamíny A a C, antioxidanty, fytochemikálie a minerály )především draslík, který pomáhá v boji proti vysokému krevnímu tlaku.

Pomoc v boji proti chronickým chorobám

Pravidelná konzumace žlutého vodního melounu může pomoci v boji proti chronickým chorobám mezi které patří cukrovka, obezita nebo některé zdravotní obtíže související s věkem. Za tím stojí polyfenolické sloučeniny obsažené v dužině. Pravidelná konzumace také podporuje redukci hmotnosti.

Podpora zdraví střev

Dužina obsahuje nejen velké množství vody, ale také vlákninu. Obě tyto části podporují správné fungování střev. Žluté melouny se tak mohou stát prevencí proti gastrointestinálním potížím. Také podporují hydrataci organismu a tím i správné fungování ledvin a celé vylučovací soustavy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button