Zdraví

Tyto varovné signály vás upozorní na příliš velkou konzumaci soli

V daleké historii se objevují období, kdy byly o sůl vedeny boje. V některých kulturách dokonce sůl používali jako platidlo a byla spojována s magií. Velký význam má obsah sodíku, který umožňuje v těle lepší vstřebávání ostatních živin. Pokud je však soli přebytek, může našemu tělu škodit. Jeho nadbytek má negativní vliv na ledviny. Nadměrná hladina soli v těle se objevuje jako řada varovných signálů, které bychom neměli přehlížet.

Obtíže s ledvinami

Sodík potřebuje v malé míře naše tělo pro regulaci výdeje tekutin a odpadních látek. Jeho vysoká hladina však může způsobovat zdravotní obtíže. Nadbytek sodíku vyvíjí vyšší tlak na ledviny. Mohou se vytvářet ledvinové kameny a vznikají další ledvinové obtíže.

Vysoký krevní tlak

Vyšší hladina soli v těle zvyšuje krevní tlak. Sodík, který sůl obsahuje, stahuje šířku krevních cév. V důsledku toho se zvyšuje síla, kterou srdce pumpuje krev. To vytváří nežádoucí tlak na tepny, což má za následek vysoký krevní tlak. Vysoký krevní tlak není radno brát na lehkou váhu, neboť může způsobovat celou řadu kardiovaskulárních a dalších obtíží.

krevní tlak

Obtíže s kostmi

Pro kvalitu kostí je důležitý vápník. Nadměrný příjem soli může snižovat obsah vápníku ve vašich kostech, činí je slabšími a křehčími. Tento problém se objevuje u žen v době puberty a v období menopauzy. Vyšší hladina sodíku může oslabit kostní strukturu.

Vznik otoků

Dejte pozor na neobvyklé zadržování vody, které může způsobovat otoky rukou a nohou. Tento stav je známý jako edém a obvykle se objevuje v případě, kdy ledviny vydávají více tekutin, než je potřeba. Sůl snižuje průtok krve v těle a ledviny mají potřebu jej kompenzovat. Produkují tak větší množství tekutiny. Ta se hromadí v různých částech těla a způsobuje jejich nadýmání.

Riziko vzniku obezity

Lidé, kteří více solí, riskují abnormální nárůst hmotnosti. Vyšší hladina sodíku zvyšuje příjem kalorií.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button