Zdraví

Tyto potraviny pomáhají bojovat proti stárnutí a podpoří zdraví

Péče o zdraví je velice důležitá, především pak s přibývajícím věkem. Naše těla stárnou, můžeme tak být náchylnější k některým zdravotním obtížím a komplikacím. Existují však vhodné potraviny, které mohou pomáhat zpomalovat procesy stárnutí a pomohou nám cítit se lépe. Které to jsou?

Červená paprika

Obsahuje celou řadu antioxidantů, které pomáhají v boji proti předčasnému stárnutí. Mezi významné antioxidanty patří karotenoidy. Chrání proti chorobám a posilují imunitní systém. Kromě toho obsahuje vitamín C, který podporuje produkci kolagenu. Paprika má protizánětlivé vlastnosti a chrání pokožku těla.

Borůvky

Tyto drobné bobulky obsahují větší množství vitamínů A a C a antokyany, což jsou velmi silné antioxidanty. Pomáhají chránit pokožku proti znečištění, stresu a poškození škodlivými UV paprsky. Také mohou zabránit ztrátě kolagenu a bojují proti zánětům.

barůvky

Špenát

Tato listová zelenina je bohatá na antioxidanty, živiny a vitamíny. Vysoká hladina vitamínu C pomáhá při produkci kolagenu, který zajistí dokonalý vzhled pokožky. Ta je vypnutá a hladká. Vitamín K ve špenátu obsažený pomáhá bojovat proti zánětům.

Avokádo

Obsahuje vyšší množství tělu prospěšných mastných kyselin. Ty mají pozitivní vliv v boji proti zánětům. Kromě toho nám jeho konzumace může pomoci získat pružnou a hladkou pokožku. Kromě mastných kyselin nalezneme v avokádu draslík a vitamíny (A, E, C a K). Také obsahuje karotenoidy, které chrání pokožku.

Olivy

Nacházejí se v nich fytonutrienty a polyfenoly, které podporují mladistvý vzhled. Černé olivy obsahují železo, to má pozitivní vliv na červené krvinky. Vápník v olivách obsažený je nezbytný pro správný vývoj kostí a zubů.

Ovesné vločky

Podporují produkci serotoninu, který navozuje pocit štěstí a dodá energii. To vše má pozitivní vliv při procesech stárnutí.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button