BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Tyto čaje pomáhají bojovat s nachlazením

Zima je obdobím nachlazení. Mezi jeho časté příznaky patří kýchání, rýma, bolest v krku, kašel nebo ucpaný nos. Některé druhy čajů pomáhají zmírnit příznaky nachlazení. Kromě toho vám pomáhají udržet hydrataci. Inspirujte se našimi tipy.

Mátový čaj

Odstraňuje hlen z dýchacích cest. Oleje obsažené v mátovém čaji mohou pomoci zmírnit bolest v krku. Mátový čaj také vykazuje antivirovou a antioxidační aktivitu.

Citronový čaj

Čaj s citronem obsahuje vitamín C, který pomáhá během nachlazení a chřipkové sezóny. Vitamin C nezabrání nachlazení, ale může zkrátit trvání a závažnost nachlazení.

Heřmánkový čaj

Heřmánek se léčebně používá po tisíce let. Ještě dnes mnoho lidí spoléhá na heřmánkový čaj pro relaxaci. Může pomoci snížit úzkost a uklidnit podrážděný žaludek, zlepšit kvalitu spánku. Vdechování páry s výtažkem z heřmánku pomáhá zmírnit příznaky nachlazení.

Čaj z Echinacey

Echinacea je květina původem ze Severní Ameriky, která má údajně příznivé účinky na imunitní zdraví. Echinacea může snížit vaše šance na nachlazení, takže je to další druh čaje, který je dobré pít v chladném období.

Zázvorový čaj

Zázvor je bohatý na gingeroly, kvercetin a zingeron. Často se používá ke zmírnění nepříjemných trávicích příznaků mezi něž patří nevolnost. Inhalování nebo konzumace zázvoru zmírňují nevolnost způsobenou různými léky nebo léčebnými postupy.

zázvorový čaj

Zelený čaj

Může pomoci při nachlazení a chřipce. Katechiny obsažené v zeleném čaji účinně zabraňují chřipkovým infekcím. Každý šálek zeleného čaje obsahuje asi 150 miligramů (mg) těchto antioxidačních – protizánětlivých fytochemikálií. Zelený čaj také obsahuje epigalokatechin-3-gallát, což je jedna z nejúčinnějších sloučenin v čaji. Jedná se o silný antioxidant. Mějte však na paměti, že zelený čaj obsahuje kofein, proto jej konzumujte s mírou.

Bezinkový čaj

Doplňky a čaje s obsahem černého bezu jsou často uváděny na trh pro své výhody při nachlazení a chřipce. Černý bez může zmírňovat příznaky nachlazení a chřipky. Tyto výhody pravděpodobně souvisí s obsahem antokyanů a flavonoidů nacházejících se v černém bezu. Ty mají antioxidační, protizánětlivé a imunomodulační vlastnosti. Černý bez může pomoci léčit virová respirační onemocnění, jako je nachlazení a chřipka. Pomáhá zkrátit trvání a závažnost nachlazení.

Čaj z ženšenu

Ženšen se v tradiční čínské medicíně používá k léčbě různých onemocnění, včetně respiračních poruch. Extrakt připravený z ženšenu snižuje trvání, závažnost a frekvenci infekcí horních cest dýchacích a chřipkových infekcí.

Čaj z kořene lékořice

Kořen lékořice je další složkou, která se v tradiční čínské medicíně používá již po staletí. Někdy se používá v pastilkách k léčbě bolesti v krku. Lékořice obsahuje flavonoidy a triterpenoidy s antimikrobiálními, protizánětlivými a antivirovými účinky. Hlavní účinnou látkou je glycyrrhizin, který může pomoci při prevenci a léčbě viru chřipky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button