Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Trpíte na akné, křehké nehty a vlasy, křeče a bolesti hlavy? Poradíme vám, co vám chybí

Možná nevíte, že různé zdravotní problémy mohou být způsobeny nedostatkem vitamínů a minerálů. Takže v případě, že trpíte na pupínky, anebo máte bolesti hlavy, možná vám chybí některý z vitamínů.

Nedostatek hořčíku

Nedostatek hořčíku má například na svědomí svalové křeče a bolesti hlavy. Nedostatkem hořčíku trpí například až 75 procent severoamerické populace. Hořčík je extrémně silnou živinou, která slouží nervovému systému. Pomáhá uvolňovat napjaté svaly, zmírňuje svalové křeče a bolesti hlavy. Pomáhá nám také usnout.

Hořčík najdete v kapustě a listové zelenině, kterou ocení zejména vegetariáni. V rámci soli se hořčík může o našeho těla dostat také během koupele.

Nedostatek zinku

Nedostatek zinku má zase na svědomí akné. Zinek totiž zvyšuje jas a barvu naší pleti a reguluje produkci oleje. Naše kůže těží ze zinku ve formě regenerace kožních buněk. Má na svědomí také rychlost hojení naší kůže a zbavuje nás kožních zánětů. Při nedostatku zinku dochází k produkci enzymu, který se přeměňuje na testosteron, který podporuje tvorbu akné. Již třicet miligramů zinku denně nám pomůže zabránit vzniku akné. Zinek můžete do svého těla dostat také za pomocí čaje z dýňových semínek.

Nedostatek vitamínu B7

Křehké nehty nebo suché vlasy má na svědomí nedostatek vitamínu B7. Zařaďte tedy tento vitamín do svého jídelníčku.

Nedostatek železa

Nedostatek železa zase vede k vypadávání vlasů. Deficit mastných kyselin vytváří malé bílé výstupky na zadní straně ramen – jedná se o nerovnováhu esenciálních mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button